Dün kablo patlagının ardından iletkenin tarlanın içine düşmesiyle uzayan elektrik kesintisi bugünde mahallelerde yaşanan arızalar dolayısıyla Viranşehir karanlığa gömüldü. Elektrik kesintilerinde herşeyin üst üste gelmesiyle İlçede berberler el feneri ile tıraş yapıyor, esnaf alış verişe gelen vatandaşı eski zamanlardan kalma gaz lambasıyla karşılıyor. Viranşehir’in tam bir viraneye dönmesine ise vatandaşlar sosyal medya da tepki üstüne tepki gösteriyor. 

Fethi İnan” Şehri geri dönülmez bir yokuşa sürdüler. Şehir alt üst olmuş. İnsanlar perişan. Esnaflar mağdur. Halkın işi görülmüyor. Bu da sinire öfke krize ve kavgaya sebep oluyor.” diyor.

Urfa Ceylanları 7-24 Gözetim Altında Urfa Ceylanları 7-24 Gözetim Altında

Murat Vefa ise “Taş devrine döndük. Bu gün bir sürü esnafımız iş yapamadı. Elektrik yüzünden. Yetkililer uyumaya devam etsin bakalım.” İfadelerini kullandı.

Mehmet Arif Diril de “Var mı bu sorunu çözebilecek babayiğit. Eskiden hırsızsınız diyorlardı. Elektrik çalıyorsunuz onun için kesiliyor diyorlardı. Ya şimdi ne oldu? katrilyonlar harcandı. Bozulan yollar, yollara batan arabalar. Bu kadar zulüm gelinen nokta. Ama Rabb'imiz var inşallah. Hakkımız kalmaz.” yorumunu yaptı.