Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesinde işlenen bir cinayetten 10 yıl hapis cezası alan Ömer Zencirci’nin eşi Esma Zencirci’nin adalet arayışı yürekleri yaktı.

Viranşehir’de öğretmenlik yapan Esma Zencirci, eşinin de Viranşehir’de görev yapan Sosyal Bilgiler öğretmeni olduğunu belirterek yaşanan bir silahlı yaralamada eşinin hiç ilgisi olmadığı halde yaralanan şahsın eşinin ismini verdiğini iddia etti. 

Püskülü Bile Faydalı, Kalbi Koruyor, Zihni Açıyor Püskülü Bile Faydalı, Kalbi Koruyor, Zihni Açıyor

Bu olayın ardından eşinin tutuklanıp 10 yıl mahkum edildiğini anlatan Esma Zencirci çaresizliğini ve adelet arayışını şöyle anlattı; “Aslında eşimin olayla hiç ilgisi yok. Güvenlik kamera kayıtları incelendi. Görüntülerde eşim yok. Cinayetin işlendiği saatlerde eşim camideydi. Bu konuda tanıklarımızın ifadeleri de var. Ancak yaralanan şahıs ifadesinde eşimin ismini vermesinden dolayı tutuklanıp 10 yıla mahkum edildi.

KIZIM HERGÜN BANA BABASINI SORUYOR

Oysa cinayeti işleyen başkası. Cinayeti işleyen gidip suçunu itiraf etmediği için ve sadece yaralanan şahsın iftirasından dolayı mağduriyet yaşıyoruz. Bunu da ailenin canını daha fazla yakmak için yaptığını düşünüyoruz. Bu iftira eşimin memuriyetinin yanmasını sağlamak için yapıldı. Kızım bana her gün babasını soruyor. Ne cevap vereceğimi bilemiyorum. Çocuğumla bir başıma kaldım. Dosyada eşimle ilgili hiçbir somut delil yok. Sadece yaralanan şahsın iftirası var.

UMARIM BİRGÜN YETKİLİ MAKAMLARDAN BİRİ SESİMİ DUYAR

Derdimizi kimseye anlatamıyoruz. Eşimin elinde inceleme yapıldı, barut kokusu çıkmadı. Silah kullanmış olan insanların elinde barut kokusu bir gün gitmez. Ama bunlara rağmen eşim cezaevinde. Belki bir gün adalet yerini bulacak ama o zaman geç olacak. Biz çok mağduruz. Sesimizin duyulmasını istiyorum.  Umarım bir gün yetkili makamlardan biri sesimi duyar. ”