Viranşehir Kaymakamlık Tören Alanında başlayan kutlama programı Türkiye Muhtarlar Derneği Federasyonu Viranşehir Temsilcisi Ömer Ekinci tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başladı.

Tören Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından Küçük Mutlu Mahalle Muhtarı İbrahim Halil Düşme günün anlam ve önemiyle ilgili konuşma yapmasıyla tören sona erdi.

Kaymakamlık tören alanında düzenlenen programa kamu kurumlarının amir ve müdürleri, siyasi partilerin ilçe başkanları, sivil toplum örgütleri başkanları ile merkez ve kırsal mahalle muhtarları katıldı.

Kaymakamlık tören alanındaki programının ardından Viranşehir Kaymaka Önder Koç ve beraberindeki heyet, Viranşehir Belediyesi tarafından muhtarlar onuruna verilen kahvaltıya katıldı.

Kahvaltı programında günün anlam ve önemine ilişkin konuşmaları; Muhtarlar Türkiye Muhtarlar Derneği Federasyonu Viranşehir Temsilcisi Ömer Ekinci, Viranşehir Belediye Başkan Vekili Süleyman Çelik ve Kaymakam Önder Koç yaparak muhtarların 19 Ekim Muhtarlar Gününü kutladı.

Viranşehir Kaymakamı Önder Koç, muhtarlık müessesesinin yerel yönetimlerin en kadim temsilcilerinden olduğunun altını çizerek muhtarlık teşkilatının demokrasi zincirinin ilk halkası olduğunu kaydetti.

Zeynel Abidin Beyazgül Kimdir ? Zeynel Abidin Beyazgül Kimdir ?

Mahallelerde vatandaşın sorunlarını birinci ağızdan dinleyip en iyi bilen, sorunların çözümünde, taleplerin yerine getirilmesinde ve takibinde aktif rol üstlenen muhtarların, taşrada devletin gözü ve kulağı olduğunu belirten Viranşehir Kaymakamı Önder Koç, muhtarların eğitimden sağlığa, altyapıdan asayişi kadar pek çok alanda kurumların temsilcisi olduğunu dile getirdi.

Programa iştiraklerinden dolayı muhtarlara teşekkür eden Önder Koç, muhtarların 19 Ekim Muhtarlar Gününü bir kez daha kutladı.