Karaköprü ilçesi kırsal Sancak Mahallesinde 19 Nisan’da meydana gelen olayda bir bağ evindeki konteyner ve otomobilde yangın çıktı.

Yangın itfaiye ekiplerince söndürülürken, ekiplerin yaptığı incelemede, konteynerde Şakir Topçu’nun cansız bedeni bulundu. Topçu’nun cenazesi, daha sonra Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

Silahla Öldürülmüş

Otopside Şakir Topçu’nun vücuduna çok sayıda kurşun isabet ettiği belirlendi. Jandarmanın yangında zarar gören otomobilde yaptığı incelemede ise boş kovanlara rastlandı.

Bunun üzerine güzergah üzerindeki güvenlik kameralarını incelemeye alan jandarma ekipleri, olay günü Şakir Topçu’nun bağ evine giderken otomobilinde bir kişinin daha bulunduğunu tespit etti.

Ekipler, yangının çıktığı saatte, bölgeye yakın bir akaryakıt istasyonuna bir kişinin yalnız geldiği ve ardından taksi ile ayrıldığını saptadı.

Ekipler, bu kişinin Topçu ile arkadaşı Adem Güzey olduğunu tespit etti. Güzey, adresine düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

Miras Paylaşımında Yeni Dönem: En Büyük Pay Kimin Olacak? Miras Paylaşımında Yeni Dönem: En Büyük Pay Kimin Olacak?

Her Şeyi İtiraf Etti

Güzey, jandarmadaki sorgusunda Şakir Topçu’yu öldürdüğünü itiraf etti.

Güzey ifadesinde olayı şöyle anlattı:

 “Ben galericilik yapıyorum ve aynı bölgede Şakir Topçu ise araçlara koltuk döşeme işi yapıyor. Aynı bölgede esnaf olduğumuz için arkadaşlığımız vardı. Ben eşimden uzun süre önce ayrıldım. Yeniden evlenmek için 2 yıl önce Şakir ile konuştum. Kendisi de bana Suriye uyruklu bir kadını tanıdığını ve tanıştırabileceğini söyledi. Suriye uyruklu kadınla tanıştık ve imam nikahlı olarak birlikte yaşamaya başladık. 3 ay kadar önce aramızda geçimsizlik çıkmaya başladı ve ayrıldık. Bu süreçte ben eşim dediğim kadın ile bizi tanıştıran Şakir Topçu’nun ilişkisi olduğunu öğrendim.”

Bu durumun kendisini çok rahatsız ettiğini ve yaptığı araştırmada birlikte yaşadığı kadın ile Topçu’nun zaman zaman Sancak Mahallesi’ndeki konteynerde buluştuğunu da öğrendiğini belirten Adem Güzey, şöyle devam etti:

“Bu bilgilerin ardından Şakir'in konteyner bulunan bahçesinin bulunduğu bölgeye gelerek keşif yaptım. Konteynerin olduğu bahçenin etrafında çok fazla ev yoktu. Bunun üzerine olay günü Şakir'e canımın sıkkın olduğunu söyleyerek, birlikte zaman geçirme teklifinde bulundum. Kendisi aracıyla beni aldı ve bahçesine doğru gitmeye başladık. Bahçeye yaklaşınca Şakir'e eşimle aralarındaki ilişkiyi bildiğimi söyledim. O kadar çok sinirliydim ki ne cevap verdiğini bile hatırlamıyorum. Yanımdaki tabancayı çıkararak Şakir'i peş peşe ateş ettim. Daha sonra Şakir'i otomobilden indirip, konteynere taşıdım. Sonra konteyner ve otomobili benzin dökerek ateşe verdim.”

Cinayet zanlısı Güzey’in Jandarma komutanlığındaki işlemleri devam ederken, zanlının tarlaya attığını iddia ettiği suç aleti silahı için arama çalışması yapılıyor.

Editör: Mehmet Fatih Aslan