Şanlıurfa’da vatandaşlar tarafından bulunan küçük kartal, Balaban Puhu kuşu,atmaca  ve şahin  Doğa Koruma Milli Parklar müdürlüğüne teslim edildi.

Şanlıurfa’nın çeşitli yerlerinde vatandaşlar küçük kartal, Balaban ve Puhu kuşu buldu.  Kuşların yaralı olduğunu gören vatandaşlar durumu Şanlıurfa Doğa Koruma Milli Parklara bağlı Gülpınar yaban hayatı kurtarma ve rehabilitasyon merkezine bildirdi. Vatandaşların yanına giden merkez görevlisi Uğur Özbay ve Adil Toprak yaralı hayvanları tedavi etmek üzere teslim aldı.

Şanlıurfa Doğa Koruma Milli Parklar Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada;

“Duyarlı vatandaşlar tarafından yaralı olarak bulunan küçük kartal, Balaban ve Puhu kuşu Şanlıurfa Doğa Koruma Milli Parklara bağlı Gülpınar yaban hayatı kurtarma ve rehabilitasyon merkezi görevlisi Uğur Özbay ve Adil Toprak tarafından teslim alındı” ifadeleri yer aldı.

Şanlıurfa’da vatandaşlar tarafından yaralı olarak bulunan Şahin ve Atmaca’da  tedavi edilmek üzere görevlilere teslim edildi.

Şanlıurfa’da vatandaşlar 1 atmaca ve 1 şahin buldu. Yaralı ve bitkin halde olduklarını gören vatandaşlar durumu hemen Şanlıurfa Doğa Koruma Milli Parklara bağlı Gülpınar yaban hayatı kurtarma ve rehabilitasyon merkezine bildirdi. Merkezde görevli olan Kasım Mermer ve Adil Toprak yaralı kuşları teslim alarak tedavi altına aldı.

Gözden kaçırmayın

Şanlıurfalı ve Amerikalı Öğrencilerin Mektup Arkadaşlıkları Hala Sürüyor Şanlıurfalı ve Amerikalı Öğrencilerin Mektup Arkadaşlıkları Hala Sürüyor

Şanlıurfa Doğa Koruma Milli Parklar tarafından yapılan açıklamada;

“Duyarlı vatandaşlar tarafından yaralı olarak bulunan Şahin ve atmaca kuşu Şanlıurfa Doğa Koruma Milli Parklara bağlı Gülpınar yaban hayatı kurtarma ve rehabilitasyon merkezi görevlisi Kasım Mermer ve Adil Toprak tarafından teslim alındı.” İfadeleri yer aldı.