Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa İl Başkanı İsmail Yavuz, Bitlis’te yaşanan ibretlik kuduz vakasını hatırlatarak Urfa’da başıboş köpeklere dikkat çekti.

Bitlis te yaşanan ve sonu maalesef ölümle sonuçlanan başıboş köpek sorunu yüzünden gencecik, daha hayatının baharında bir evladımız hayatını kaybetti. “ diyen Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa İl Başkanı İsmail Yavuz, “Bizde, Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa İl Başkanlığı olarak ne Şanlıurfa’da, ne de Türkiye'de bu türden vakaları duymak ve görmek istemiyoruz. 

Buradan Şanlıurfa büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül e sesleniyoruz;  Şanlıurfa'da tam teşekküllü bir hayvan barınağı ve Şanlıurfa ve tüm ilçelerde başıboş köpeklerin toplatılması, üremelerinin kontrol altına alınması gereklidir. Hepimizin çocukları sabah daha gün aydınlanmadan okula gidiyorlar.

Tabi bu sadece çocuklar için değil. Yetişkinler için de tehdit haline geliyor. Kırsalda okula yürüyerek giden çocuklarımız var. Bu tür vakaları sorumlu olduğumuz Şanlıurfa'da görmek istemiyoruz.

CHP Urfa İl Başkanı Ferhat Karadağ Görevi Devrediyor! CHP Urfa İl Başkanı Ferhat Karadağ Görevi Devrediyor!

 Kaza geliyorum derken durup izlemek Türkiye yüzyılına yakışan bir durum değildir. Hayvan barınaklarının verimli kullanılması halinde, başıboş hayvanların üremesinin kontrol altına alındığında insanlık dışı bir uygulama olarak uyutulması sorununu da aşmış olacağız. ”dedi.