Mercedes’in CEO'su Kaellenius, 3 hafta önce yaptığı paylaşımda İsrail merkezli kuruluşa bağışta bulunduklarını açıklamıştı. Açıklamada İsrail’deki mağduriyetlerin giderilmesi için destek verdikleri ifade edildi. Türkiye'de bu paylaşım tekrar gündem oldu.

Yellehçiler” konuşmasını içeren videosu ile Türkiye gündemine oturan Şanlıurfalı vaiz Mehmet Emin Kutluay da bu desteği hatırlatarak İsrail-Hamas savaşında Filistin’e destek açıklamaları yapan Türk siyasilere ve cemaat liderlerine çağrıda bulundu.

“SAMİMİ MİSİNİZ?”

Mehmet Emin Kutluay, verdiği vaazda “Mercedes’e binen siyasiler, Mercedes’e binen şeyhler, hocalar, Mercedes’e binen Diyanet İşleri Başkanı, samimi misiniz? Hadi Mercedesler’i bırakın. Hadi görelim, samimiyseniz görelim” ifadelerini kullandı.

SEÇİM DÖNEMİ DE GÜNDEM OLMUŞTU

Şanlıurfalı Halil Çuhadaroğlu'ndan Kötü Haber! Şanlıurfalı Halil Çuhadaroğlu'ndan Kötü Haber!

Şanlıurfa'nın tanınan din adamlarından Aziz Kutluay'ın oğlu Mehmet Emin Kutluay'ın daha önce "yağcılık" ile ilgili verdiği vaaz sosyal medyada viral olmuştu.

Şanlıurfalıların "yalakalık yapanlara" yönelik "Yellehçi" ifadesini kullandığını hatırlatan Mehmet Emin Kutluay hoca şunları söylemişti;

"Yabancılar yalaka Şanlıurfalılar Yellehçi der. Urfalıların bu mana dolu kelimesi kibarca yağcı diye söylense anlamını yitirdi. Bunlara yellehçi diyeceksiniz. Taraftar olduğu parti yanlış karar alsa da bir şey değişmez. Arkasından onu alkışlar. Oğlunu kızını işe koyak için birilerinin önünde iki büklüm olur yellehçi. Ağamın dediği olur. Reisimin dediği olur. Kendi fikri yoktur. Yellehçilerin yüzünden toplum bu hale geldi.

Fakirin kendisi ölse cenazeye gitmez, zengine köpeklik eden yellehçiler. Fakir aradığı zaman telefonuna cevap vermez. Zengin aradığı zaman ayağa kalkar cevap verir. Yellehçi birilerine yaranmak için hanımını kızını bile kıskanmaz."