Urfa'ya gelen DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu; iktidarın elinden bir şey gelmediği için gelen geçeni terörist ilan ediyorlar.

İktidarın adeta bir entübe hayat içerisinde olduğunu dile getiren Mustfa Yeneroğlu, iktidarın büyük bir çaresizlik içinde olduğunu vurguladı.

Yeneroğlu Şanlıurfa’da partisinin il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında Şanlıurfa’nın eski milletvekili Müfit Yetkin de hazır bulundu. DEVA Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Avukat Ahmet Tüysüz’ün açılış konuşmasını yapmasının ardından açıklamalarda bulunan Mustafa Yeneroğlu, Adalet Nöbeti tutan Şenyaşar ailesini ziyaret ettiğini, esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldiğini aktardı.

Toplantıda gazetecilerin sorularını da yanıtlayan DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğluaçıklamalarında şunları söyledi;

 “Bakın şu çok önemli. DEVA Partisinden önce şunu özellikle vurgulamamız gerekiyor. Siyasetin yapılış biçimi, ister iktidar olsun ister muhalefet olsun genel de çözüm odaklı bir yaklaşım şeklinde değil daha ziyade problemleri konuşan, problemler eleştiren bir hayat içerisinde.

İKTİDAR ENTÜBE HAYAT İÇİNDE

 İktidara baktığımız zaman onlar zaten adeta bir entübe hayat içerisinde. Büyük bir çaresizlik içerisinde. Ellerinden bir şey gelmediği için gelen geçeni terörist ilan ediyorlar, gelen geçene hakaret ediyorlar. Cumhurbaşkanı milleti temsil ettiği bir makamda demokrasinin olmazsa olmaz muhalefet partilerini sabahtan akşama kadar kırımınalize ediyor. Gelen geçeni terörist ilan ediyorlar. Zaten sayılara baktığımızda da ülkemizin gerçeği de bu tabloyla karşı karşıya. Sadece son 4,5 yılda 1 milyon 600 bin civarında terör örgütü üyeliğinden soruşturma geçirmiş bir topluluk var. 84 milyon bir nüfusa sahibiz.

Gözden kaçırmayın

Urfalı Bakan Nebati, Grup Toplantısı'nı Kahkahaya Boğdu Urfalı Bakan Nebati, Grup Toplantısı'nı Kahkahaya Boğdu

1 milyon 600 civarında terör örgütü üyeliğinden soruşturması var. Bu rakamı şöyle bir aileleriyle birlikte çarpın; 5 kişilik çekirdek aile hesap edin. Urfa’da aile nüfusu daha kalabalıktır. Bu rakam Urfa özelinde hesaplansa 12-13 milyon insan eder. Türkiye ortalamasına bakarsanız 7-8 milyon insan eder. Yani Türkiye’nin yüzde 10’nun doğrudan kendi ailesi içerisinde karşılaştığı bir sorun.Bu bile ülkemizin fotoğrafını çekme konusunda yeterli oluyor”