Yeniden Refah Partisi MKYK üyesi Şanlıurfa il başkanı İsmail Yavuz Eyyübiye ilçesi Yardımcı mahalle temsilciliği açılışında toplanan kalabalığa hitap etti.

Yardımcı mahalle temsilciliği açılışında sonra ise İsmail Yavuz, beraberindeki bir çok partili, yardımcı mahalle temsilcisi Hasan Ataş  ve yardımcı mahalle sakinlerinin katılımıyla esnaf ziyareti gerçekleştirildi.

İl Başkanı İsmail Yavuz, yaptığı konuşmada “Bölge çiftçisi zor durumda pamuğa verilen fiyat kâr yerine zarar ettiriliyor. Tarım ve Orman Bakanı Şanlıurfa'ya geldi. Çiftçinin derdini çözmek için mi geldi? Parti şovuna mı geldi?” dedi.

İl başkanı İsmail Yavuz konuşmasına şöyle devam etti: “ Mevcut hükümetin Şanlıurfa bazında izlemiş olduğu tarım politikası birçok alanda olduğu bölge çiftçimizin en büyük geçim kaynağı olan pamukta da beklenilen fiyat verilemedi. Çiftçimizin ekmiş olduğu pamuk kâr etirmiyor aksina zarar ettiriyor. Geçen yıla oranla gübre, ilaç, mazot, toplanmasına gelen yüzde yüz maliyeti maalesef kâr haddi bırakmamıştır.

Beyazgül, Halkı Mitingine Nasrettin Hoca Örneğiyle Davet Etti Beyazgül, Halkı Mitingine Nasrettin Hoca Örneğiyle Davet Etti

Bölge çiftçimiz büyük zorluk yaşamaktadır bu konunun bir an önce çözüme kavuşturulması elzemdir. Yardımcı mahallemizde yapmış olduğumuz esnaf gezimizde altyapı ve üst yapılarının uzun süredir bakım görmediğini gördük, son dönemde Şanlıurfa'ya gelen tarım ve orman başkanı sayın. Vahit Kirişçi beye soruyoruz sayın bakanım Şanlıurfa'nın bu kadar sorunu birikmiş iken tarım alanında çiftçimiz artık ürün ekemez hale gelmiş iken. Siz Şanlıurfa'ya gelerek hangi derde derman oldunuz hangi yaraya merhem oldunuz merak ediyorum.

Bir bakan olarak sorunların çözümü için uğraşmanız gerekirken Şanlıurfa'ya gelişinizi parti şovuna dönüştürmeniz çiftçimizi  büyük bir hüsrana uğratmıştır.  Buradan pamuğun baş şehrinden sesleniyoruz bölge çiftçimizin hakkını yemeyin gereken desteği verin. Bir kez  daha söylüyoruz vatandaşımızın, çiftçimizin yüzü inşallah Yeniden Refah Partimiz ile gülecektir.”