İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Sağlık Bakanlığı tarafından kentteki yenidoğan bakımlarının değerlendirmesi amacıyla İl Sağlık Müdürlüğünün talebi doğrultusunda Ankara Etlik Şehir Hastanesinden Prof. Dr. Ahmet Yağmur Baş, Çam ve Sakura Şehir Hastanesinden Prof. Dr. Merih Çetinkaya, Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesinden Prof. Dr. Hasan Sinan Uslu, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğünden Dilek Burbut, Şanlıurfa'ya geldi.

Şanlıurfa’da Hırsızlar Bağ Evlerine Dadandı Şanlıurfa’da Hırsızlar Bağ Evlerine Dadandı

5-2

Kamu, özel ve üniversite hastanelerinde ziyaretler gerçekleştiren Baş, Çetinkaya, Uslu ve Barbut, daha sonra İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm, İl Sağlık Müdürlüğü Hizmet Başkanları, Kamu, özel ve Üniversite Hastaneleri Başhekimleri, Sağlık idarecileri ile yenidoğan hekimleri ile Yenidoğan Bakımlarının Değerlendirmesi Toplantısı gerçekleştirdi.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm, toplantıda yaptığı konuşmada, aylardan beri hazırlık yaptıkları ve büyük önem verdikleri bir toplantıyı gerçekleştirdiklerini söyleri.

Yenidoğanlara yönelik sağlık hizmetlerinin uzmanlar tarafından değerlendirilmesinin önemli olduğunu kaydeden Gülüm, şöyle konuştu:

“Bakanlığımız tarafından alanlarında çok değerli dört hocamız ilimize görevlendirildi. Hocalarımız bizim ekibimizle beraber günlerdir merkezdeki büyük hastanelerimizin ve özel hastanelerimizin tamamı ile üniversite hastanemizi bu anlamda gözden geçirildi. Çok kıymetli, isabetli bulgular tespit ettiler. Biz bugünü yenidoğanlarla ilgili sağlık hizmeti sunumu anlamında bir milat olarak kabul ediyoruz. Bu günden itibaren daha yoğun bir çaba içerisinde olacağız, sizlerin de aynı çabayı vereceğinize inanıyorum. Katılım ve destekleriniz için teşekkür ediyorum”