Büyükşehir Büyük Sevda İster, Cumhuriyet’in Yüzüncü Yılında 100 Proje Büyükşehir Büyük Sevda İster, Cumhuriyet’in Yüzüncü Yılında 100 Proje

HDP'den istifa ettikten sonra Yeşil Sol Parti'ye katılan Mithat Sancar, Urfa programında Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odasını(ŞUTSO) ziyaret ederek başladı. Mithat Sancar'a HDP Urfa Eş Başkanı Ahet Atış ve Urfa Milletvekili Dilek Kunt Ayan ve parti örgütü eşlik etti.

ŞUTSO Meclis başkanı ve üyeleri ile çok önemli bir görüşme yapan Mithat Sancar,  hem Türkiye'nin sorunlarını hemde Şanlıurfa'nın özelde önemli sorunlarını konuştuklarını belirtti.

"Her zaman için buradaki sorunların çözümü için hazır olduğunuzu söyledik. Söylüyoruz. Bir kez daha ifade ettik. Hayatın her alanında insan haklarını korumaya yoksulluktan eğitime her konuda bizler urfa halkı ile birlikle urfa sivil toplum kuruluşları ile birlikte çalışacağız.
Ve sorunların çözümü için de elimizden gelen her türlü çabayı harcayacağız." diyen Mithat Sancar,  açıklamalarını şöyle sürdürdü;

YEŞİL SOL PARTİ 15 EKİM'DE KONREYE GİDİYOR KASIM AYINDA DA YEREL YÖNETİM KURULTAYINI BAŞLATIYOR

"Bunu tabiiki buradaki kuruluşlara ve yerel kanaat önderlerine sivil toplum örgütlerine soracağız.

Biz hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. 15 Ekim’de kongremiz var ama yerel yönetimler ve yerel seçimler ile ilgili çalışmaları çoktan başlattık. Kasım ayında’da yerel yönetimler kurultayını başlatacağız.

Çok büyük ve kapsamlı kurultay orada yerel yönetimler ile ilgili çalışmalarımızı halktan alacağımız öneri ve görüşleri belirleyeceğiz halkla birlikle yere seçim politikamızı oluşturacağız.