Yeşilay Şanlıurfa Şubesi’nin Yeni Yönetim kurulu belirlenirken görev dağılımı da yapıldı. Yeşilay Şanlıurfa Şubesi, yeni yönetimi faaliyetlerine de başladı.

Muharrem Çelik’ten boşalan koltuğa Şanlıurfa Şube Başkanlığı görevine Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Aziz Çiftçi’nin atanmasının ardından, Yeşilay Şanlıurfa Şube Yönetim Kurulu ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Toplantıda, Yeşilay Şanlıurfa Şube Yönetim Kurulu Görev dağılımı yapıldı. Şube Başkanlığına Aziz Çiftçi getirilirken, Başkan Yardımcılığına İsmail Güneş, Yeşilay Şanlıurfa Şube Sekreteri Av. Yaren Buket Eleştir, Muhasip üye Osman Dağtekin ve Üye Ahmet Ocak olarak belirlendi.

Abide Kavşağının Bir Kısmı Trafiğe Kapanıyor Abide Kavşağının Bir Kısmı Trafiğe Kapanıyor

Görev dağılımı yapılan yeni yönetim çalışmalarına da hızlı bir şekilde başladığı açıklandı. Yeşilay Şanlıurfa Şubesi’nde yapılan açıklamada Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yeşilay Şanlıurfa  Şubesi işbirliği ile Şanlıurfa'nın 13 ilçesinde görev yapan 1103 PDR öğretmene TBM uygulayıcı eğitici eğitimi  verildiği aktarıldı.
Ayrıca, Yeşilay Şanlıurfa Şubesi tarafından Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Topluma Kazandırma ve Rehabilitasyon Çalışmaları kapsamında bireylere yönelik Bağımlılıklarla Mücadele semineri verildi.

Yeşilay Şanlıurfa Şube Yönetim Kurulu ilk toplantısını gerçekleştirdi (13)

Öte yandan Yeşilay Şanlıurfa Şubesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile "Hedef 101 Okul 25.000 Öğrenci" bağımlılıkla mücadele seferberliğine; TBM okul eğitimleri kapsamında 130 Eğitim gerçekleştirilmiş, bu eğitimlerle 26.893 kişiye ulaşıldığı açıklandı.

Şanlıurfa Şube Yönetim Kurulu üyelerine Genel Merkezimiz tarafından Oryantasyon eğitimi de gerçekleştirildi. Şanlıurfa Şube Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri Vakıflar 2002 İlk Okulunda bir etkinlik gerçekleştirdi. Vakıflar 2002 İlk Okulunda öğrenciler ile bir araya gelen Şube Başkanı Aziz Çiftçi, çocuklara “Sağlıklı Yaşam ve Teknoloji” konusunda bilgiler vererek Yeşilay’ı tanıttı.

Bağımlılıkla Mücadelede Halka yönelik stant çalışmasıyla da bir farkındalık etkinliği düzenledi.  Şube Başkanı Aziz Çiftci ve Yönetim Kurulu üyesi (Şube Sekreteri) Av.Yaren Buket Eleştir standa gelen ziyaretçileri bağımlılıklar hakkında  bilgilendirdi.

Yeşilay Şanlıurfa Şube Yönetim Kurulu ilk toplantısını gerçekleştirdi (8)

“Bağımlılıklarla her alanda mücadele ediyoruz” denilerek, Bağımlılıklarından kurtulmak için Yeşilay Danışmanlık Merkezlerini aramaları önerildi.
“Yeşilay Elçileri Projesi” kapsamında Şube Başkanı Aziz Çiftçi ve  Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Güneş,  Şanlıurfa Muhtarlar Odası Dernek Başkanı İbrahim Halil Haktankaçmaz'ı ve Eyyübiye ilçesi Muhtarlar Odası Dernek Başkanı Mehmet Kestop'u ziyaret ettiler.