Kablo hırsızlarıyla ne polisler ne de bekçiler baş edebiliyor. Kablo hırsızların internetsiz bıraktığı esnaf bu yüzünden mağdur oluyor ve buna acilen köklü bir çözüm bulunmasını istiyor.

Bir hafta içinde ikinci kez kablolar çalındığı için yine internetsiz kalan esnaflar, ekonomik krizde iş yapamadığı gibi bu sabahtan beri birkaç müşteriye mal satmak istese de post cihazları çalışmadığı için elleri kolları bağlı kaldı. Şanlıurfa’nın kalbi olan Haşimiye’de adeta Telekom darbesi yaşanıyor.

Kablo hırsızları dün gece yine fazla mesai yaptığı için Telekom’un bakır kablolarının çalındığı ve bu yüzden de Haşimiye bölgesine saatlerdir internet verilmediği öğrenildi.

Hırsızların, Türk Telekom'a (TT) ait bakır kabloları çalması vatandaşı mağdur ettiği gibi kurumu da zarara uğratıyor. Kurum ve kişilerin iletişim özgürlüğüne bakır kablo hırsızları darbe vururken Haşimiye esnafı, Telekom’un bir an önce sorunu gidermesini istiyor.

Telekom ise kablo hırsızlarının çökerttiği internet arızalarını gidermekte zorlanıyor. Böyle olunca da olan esnafa ve vatandaşa oluyor.