Şanlıurfa’da tüketimi oldukça fazla olan yumurtanın içerdiği protein ve kalsiyum bakımından oldukça faydalı bir besin. Haşladığınız yumurtanın suyuda önemli

Ancak yapılan son araştırmalara göre yumurtanın kabuğunda yer alan kalsiyum miktarının da çok fazla olduğu belirtiliyor.
 İŞTE HAŞLANMIŞ YUMURTA SUYUNUN İNANILMAZ FAYDALARI
Yumurtayı kaynattığınız su içerisinde yumurtanın kendisinde bulunan kalsiyumdan daha fazla kalsiyum içerdiği söyleniyor. Bu nedenle kemik erimesi ve kemik ağrısı gibi rahatsızlıklara iyi geldiği biliniyor.

haşlanmış yumurta suyu2
ÇİÇEKLERİ BESLİYOR 
Yumurta suyunun içerisinde yer alan kalsiyum bitkiler içinde oldukça faydalı. Sade su yerine bitkilerinize döktüğünüz kaynamış yumurta suyu bitkilerinizi beslemeye yetecektir.
DAHA CANLI VE PARLAK SAÇLAR 
Kaynattığınız yumurta suyunu saçlarınıza dökün. Bol miktarda protein içeren yumurta suda kaynatıldığında protein çözülür ve saçlarınız oldukça canlı görünmesine yardımcı olur. Özellikle de kuru saçlar için faydalı bir ilaçtır diyebiliriz. Yumurta suyu ile daha parlak ve ışıltılı saçlara kavuşabilirsiniz.

Doktora Darp Olayına, Cüneyt Özdemir İsyan Etti! Doktora Darp Olayına, Cüneyt Özdemir İsyan Etti!

haşlanmış yumurta suyu 1
KİRECİ SÖKÜP ATIYOR 
Tencere ve çaydanlığınızdaki kireci yok edebilmek için kaynatılmış yumurta suyunu kullanabilirsiniz. Kabın içerisine yumurta kabuklarını alıp kaynatın. İçerisine de biraz sirke dökün. Kirecin ortadan kalktığını göreceksiniz.