Türkiye Tarım, Gıda, Hayvancılık ve Arıcılık Federasyonu (TAHAP) Başkanı Mustafa Sarıoğlu 9 ay önce ucuz şeker vaadiyle onlarca arıcıdan para topladı. Ucuz şeker vaadiyle arıcılardan Milyonlarca para toplayan Federasyon Başkanı arıcıların beklediği şekeri teslim etmedi. 9 aydır şeker bekleyen arıcıların telefonuna da çıkmayan Başkan hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

9 AYDIR PARAMIZI VERDİK, ŞEKERİ ALAMADIK

22 yıldır arıcılık yapan Mustafa Üzül, “ TAHAP diye bir federasyon kuruldu ve bize devlet destekli ucuz şeker vaadiyle bizden para aldı. Güveni artırmak amacıyla bizimle sık sık görüştü ve sanki büyük devletlerden güç alıyor görünümünü vermek için toplantılarda devletlerin bayraklarını asıyorlardı. Bizde de bir güven oluşturdular ve dokuz aydır binlerce arıcı bu federasyona para yatırdı. Ha bugün şeker geliyor, ha yarın geliyor diye tam 9 aydır bizi oyalıyorlar ve bizi kandıran Mustafa Sarıoğlu halen resmi olarak ta o federasyonun başkanlığını yapıyor.

Çiftçilere Müjde: Destekleme Ödemeleri Başladı Çiftçilere Müjde: Destekleme Ödemeleri Başladı

BİNLERCE İNSAN ŞİMDİ MAĞDUR, KİRASINI VEREMEYECEK DURUMDA

Yüzlerce arıcı ve aileleriyle birlikte binlerce kişinin mağdur olduğunu iddia eden Üzül,” Peki bu arıcılar bu kış mevsiminde ne yapacak? Bu arıcıların içerisinde kirasını ödeyemeyen kişiler var, birkaç kişinin ev sahibi tarafından kira ödeyemediği için zorla çıkarıldığını gördüm. Tüm yıllık birikimini şekere verdiği için ve geri dönüş olmadığı için şimdi birçok kişide elektrik parasını ödeyecek para daha kalmadı, birçok kişinin elektriği kesilmiş. Arıcıların ailelerinde huzur kalmamış, yüzlerce arıcı mağduruz ve büyük devletimizden yardım istiyoruz. Büyüklerimizde ve özelikle Cumhurbaşkanımız Sayın Cumhurbaşkanından yardım istiyoruz. Bu garibanlara el atsın. Bu mağduriyetler yalnız buraları değil, Türkiye’nin her yerinde bulunan arıcılar dolandırılmış ve durumda, ben 100 Bin yatırdım, bazıları 200, bazıları 300 bin TL para yatırmış ve 9 aydır ne şeker bize verildi ve nede telefonumuza çıkan kimse var” dedi