Suriyeliler çıkışıyla son zamanlarda gündemden düşmeyen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ Şanlıurfa’ya hızlı bir giriş yaptı.

Sünnet Düğününe Katılan Sarıgül'e Para Yağmuru Sünnet Düğününe Katılan Sarıgül'e Para Yağmuru

Şanlıurfa’da da gündemine Suriyelileri alan Ümit Özdağ, Haliliye İlçesinde Şehitlik Mahalle Muhtarı Şükrü Kılıç’ı ziyaret etti ve Şehitlik Mahallesinde Suriyelilerin bıçakladığı gençle görüştü.

Ümit Özdağ, Suriyelileri 1 yıl içinde ülkelerine gönderecekleri sözünü Urfa’da da tekrarladı.  Şanlıurfa’nın Zafer Partisi'ne inandığını dile getiren Ümit Özdağ, kendisi ile görüşen Şanlıurfa'da bir vatandaşın "18 - 25 yaş arası bütün Suriyeliler bıçaklarla dolaşıyor. Milletvekilimiz televizyona çıkıp Suriyelileri övüyor. Sayın vekil, sen Suriyelilerle yaşadın mı? Bizim ne yaşadığımızdan haberin var mı?" demesi karşısında şaşkınlığını gizleyemediği dikkat çekti.

295500068_3261411884080195_9212703344702714815_n

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Şanlıurfa Ticaret Borsasını da ziyaret ederek Meclis Başkanı İsa Kızıldemir ile görüştü. Faruk Akbaş'ın da hazır bulunduğu görüşmede Akbaş, Ümit Özdağ'a şunları aktardı; "Göçmenler hakkındaki görüşlerinize katılmıyorum.  Türkiye'de göçmenlerden dolayı bir iç savaş tehdidinin olmadığını düşünüyorum. Şartlar oluşmadan Suriyeli kardeşlerimizin sürgün edilircesine yurt dışı edilmemesi gerektiğini düşünüyorum"