Zenkçür Köprüsü’nde sık sık da meydana gelen kazaların birçoğu ölümle sonuçlanıyor. Geçtiğimiz Haziran ayında bir otomobilin Zenkçür Köprüsü’nden uçması sonucu 5 kişi yaşamını yitirmişti. Bunca kazaya rağmen Zenkçür Köprüsü’nde hiçbir önlem alınmaması ve köprüde iyileştirme yapılmaması yöre insanın tepkisine neden oluyor.

RIDVAN ORTAKAYA, KİTABIN ORTASINDAN KONUŞTU

Bir tepki de dün bu köprüyü kullanan Şanlıurfa’da yayın yapan Edessa TV Haber Müdürü Rıdvan Ortakaya’dan geldi.  Kitabın ortasından konuşan Rıdvan Ortakaya, sosyal medya hesabından Zenkçür Köprüsü’nden yaptığı videolu paylaşımında şu ifadeleri kullandı;  

“Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bulunan Eskihan Kırsal Mahallesindeki Zenkçür Köprüsü üzerindeyiz. Bu köprü üzerinde sık sık trafik kazaları meydana geliyor. Meydana gelen kazaların yegane sebebi yolun tek şeritli olması. İller arası bir yol olmaz özelliği taşıyan bu köprü ve yolda neredeyse yılda 10’dan fazla trafik kazası meydana geliyor. Köy halkı yaşanan kazalardan dolayı tedirgin olduğu ifade ederken yetkilileri de sorunu çözmeye davet ediyor.”
 

Editör: Urfadasin Haber