Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, yıkımını yaptığı yerlerde yaptığı çalışmaların Urfa’nın incileri olduğunu söyledi.

Aydınlık: Urfa’da PTT’de Şube ve Personel Eksiliği Mağdur Ediyor Aydınlık: Urfa’da PTT’de Şube ve Personel Eksiliği Mağdur Ediyor

Urfadasın haber sitesine yaptığı açıklamalarda Urfa’ya taktığı inciler anlatan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, belediyenin eski binasını yıkarak oraya bir inci taktığını, ŞUTSO’nun eski binası yıktığı yere yaptıkları çalışmayla dabir inci taktıklarını anlattı. 

Beyazgül, şimdi ise Haşimiye’de Hanlar Bölgesindeki Özdiker pasajını yıkarak da oraya da bir inci takacaklarını ifade etti.

Özdiker Pasajının betonarme yapısını Urfa’nın yanağındaki bir ur olduğunu söyleyen Başkan Beyazgül, “Urfa bizim gelinlik kızımız gibi bir şehir. Bu şehre inciler takacağız gerdanlıklar takacağız. Özdiker Pasajını gelinlik kızımızın yanağına bir ur yerleştirilmiş.

Buraya cerrahi operasyon lazım. Özdiker Pasajının 120 tane dükkanı var. 60 dükkan kamulaştırmasını tamamladık. Yıkımına başladık. Kalan 60 dükkanla ilgili çalışmalarımız sürüyor. İnşallah yakın bir zamanda orası da kalkacak. Projesi de hazır. Ve oraya da bir incimizi takacağız.” İfadelerini kullandı.