30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100 yıl dönümü kutlamaları kapsamında Şanlıurfa'da düzenlenen Zafer Koşusunda dereceye girenler ödüllendirildi.

Okul Çevresindeki Market Ve Pazar Yerlerine Sıkı Denetim Okul Çevresindeki Market Ve Pazar Yerlerine Sıkı Denetim

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100 yıl dönümü kutlamaları kapsamında Şanlıurfa'da bir dizi etkinlikler düzenlendi. “Milli Mücadele’nin Zafere Giden Yolu” sergisini ziyaret eden Başkan Beyazgül ardından 30 Ağustos Zafer Koşusunun startını silahla havaya ateş açarak verdi.

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamalarının vazgeçilmez bir parçası olan Zafer Koşusunun startı Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi önünden başladı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfa Valiliği ve Şanlıurfa Gençlik Spor İl Müdürlüğü organizasyonu ile yapılan 30 Ağustos Zafer Koşusu renkli görüntülere sahne oldu.

Yaklaşık 5 kilometrelik koşuda Yarışmacılar Halil-ür Rahman Gölü ve tarihi hanlar bölgesinden geçerek bitiş çizgisine ulaştı. Yarışmada dereceye girenlere ödüllerini Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ile Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan tarafından verildi.

Erkekler kategorisinde dereceye giren, Onur Aras, Ömer Alkanoğlu, Selim Seven, Halil Tekin ve Kerim Turus’a ödüllerini Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül takdim ederken kadınlar kategorisinde dereceye giren Nida Nur Toprak, Fatma Ceren Didim, Zeynep Güleli, Ayşenur Yılboğa ve Fatma Erbezirgen’e ödüllerini Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan takdim etti.  Etkinlikler toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.