Şanlıurfa Balıklıgöl’de turistler 5 TL ödeyip yöresel kıyafet giyerek hatıra fotoğraf çektiriyor. Turistlerin yöresel kıyafetlere yoğun ilgi gösteriyor.

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinde bulunan Balıklıgöl yerli ve yabancı turistler yöresel kıyafetlere yoğun ilgi gösteriyor 

Şanlıurfa’yı gezip görmeye Osmaniye’den gelen Burak Kırbaç: “Mezopotamya bölgesinde tarihe şahitlik eden bölgede bu kıyafetlerle fotoğraf çekmek bizim için çok kıymetli. Balıklıgöl’e daha önce gelmemiş biri olarak çok hoşuma gitti. Gördüğünüz kıyafetler ve ekipmanlarla birlikte bu güzel anı ölümsüzleştirdik. “ dedi.

Başkan Özyavuz: Biz Büyük Bir Aileyiz  Başkan Özyavuz: Biz Büyük Bir Aileyiz 

Balıklıgöl’de yöresel kıyafetleri kiraya verip hatıra fotoğrafı çektiren esnaf Şuayip Yayla, bir kıyafeti bir kişiye 5 TL’ye giydirip fotoğraf çektirdiklerini söyledi

Almanya’dan Şanlıurfa’ya gezmeye gelen Sündüs Bessu ise “Frankfurt’tan Darmşat’tan geldim. Herkesi buraya davet ediyorum. Burası çok şahane. Gezilmesi gereken bir yer. Dünyanın 7 harikasına değil ilk önce kendi harikalarınıza bakın. Göbeklitepe burada, Balıklıgöl burada. Peygamberler diyarına muhakkak gelin. Buralara ve yöresel kıyafetlere bayıldım.” ifadelerini kullandı.