Kış mevsiminin gelmesi ile beraber 90’lı yılların modası oduncu gömleklerine rağbet arttı. Desen desen, renk renk, olan kışlık gömlekler kış mevsimlerinin vaz geçilmezi olmaya devam ediyor. Mağazalarda 300 TL’den satılmaya başlanan gömlekler askılarda yerlerini aldı.

Haşimiye giyim esnafı: Hasan Dağ: “Şu anda alım gücü var şu anda elimde gördüğünüz oduncu gömleği 300 TL ama geçen sene 80/100 arasında satıyorduk. Ama yine de alım gücü var vatandaşlar alıyorlar ilgi baya var. Şu an da vatandaşlar kış mevsimi olduğu için desen renkleri için baya alıyorlar ”dedi.

Haşimiye esnafı Cihan Karaman: “Oduncu gömlekleri geçen sene satışımız çok hızlıydı fiyatlar uygundu. Oduncu gömleklerinin geçen yılki fiyatı son fiyat 80 TL kadar verebiliyorduk. Bu yılki fiyatı şu anda toptan fiyatı 160/170 TL 200 TL’den aşağı. Hiçbir esnafı kurtarmıyor ondan dolayı vatandaşların pek ilgisini çekmiyor. Oduncu gömlekler vatandaşların ilgisini çekiyor ama fiyatları çekmiyor. Fiyatların yüksek olmasından dolayı pek eskisi gibi talep yok. Piyasaya göre hiçbir şeye talep yok piyasa durgun. Şu anda bu iş yerine günde 100 kişi geliyorsa hepsi de oduncu gömlekleri istiyorlar. Soruyorlar ama 100 kişiden 20 si alıyor oduncu gömlekleri şu anda trend herkesin istediği bir kıyafet” dedi.

Siverek'te Sokak Hayvanları Unutulmadı Siverek'te Sokak Hayvanları Unutulmadı