Özşavlı muhtara bu şekilde cevap verdiğine şahit olarak da meclis üyesini şahit gösterdi.

Dün Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde muhtarlarla yaptığı toplantıda bir muhtara telefonda “Sen kimsin Lan” dediği yönündeki iddilarla ilgili açıklamalarda bulunan AKP Şanlıurfa Milletvekili Halil Özşavlı, söz konusu tartışmayı başlatanları provokasyonla ve Ceylanpınar düşmanlığı ile suçladı.

“BİR KAÇ YÜZ TL İÇİN ALÇAKÇA BİR PROVOKASYON İÇİNE GİRDİLER”

“Ceylanpınar'a olan hizmetlerinden ve verdiği müjdelerden rahatsız olan bir gurubun AK Parti düşmanlarından aldıkları bir kaç yüz TL için alçakça bir provokasyon içine girdiler. “ diyen AKP Şanlıurfa Milletvekili Halil Özşavlı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayı şu şekilde sürdürdü;
Dün Ceylanpınar ilçemizde muhteşem bir program gerçekleştirildik. Teşkilat mensuplarımızdan STK temsilcilerine, muhtarlarımızdan esnaflarımıza yüzlerce insanımızla birebir görüştük, binlerce vatandaşımızı etkileyecek müjdeler verdik!

Ceylanpınar'a olan hizmetlerimizden ve verdiğimiz müjdelerden rahatsız olan bir grup Ceylanpınar düşmanı, muhtemelen bazı AK Parti düşmanlarından aldıkları bir kaç yüz TL için alçakça bir provokasyon içine girdiler. 

"SEN KİMSİN YAV DİYE CEVAP VERDİM. LAN DEMEDİM”

Dün saat 16:30 civarında ben ve beraberimde Ceylanpınar İlçe koordinatörümüz, İl meclis üyelerimiz ve daha birçok partilimiz ile birlikte Ceylanpınar'a doğru yolda iken ilgili iftiralarda bulunanlardan biri tarafından şahsım aranmıştır. Rehberimde numarası kayıtlı olmadığı için tanımadığım kişi ben telefona cevap verince hiç bir şekilde kendisini tanıtmadan ilk cümle olarak  "Vekilim neredesiniz?" diye söze başlayınca ben de gayri ihtiyari olarak ve gayet munis bir ses tonuyla "sen kimsin yav" diye cevap verdim. İgili kişi "ben muhtarım sizi partide bekliyoruz" deyince kendisine "muhtarım yoldayız, geliyoruz" diye cevap verdim.

“LAN DEMEDİĞİME MECLİS ÜYEMİZ ŞAHİTTİR”

Toplamda on saniye bile bir sürmeyen dört cümlelik diyaloğa arabada bulunan ve hemen solumda oturan meclis üyemiz şahittir!
Parti binamıza vardıktan ve oradaki yüzlerce vatandaşımıza müjdelerimizi açıkladıktan sonra önceden bir düzenek kurmuş oldukları anlaşılan bir kaç kişi "lan" kelimesini kullandığım iddiasında bulundular. Kendilerine şahsımın asla böyle bir kelime kullanmadığını ve arabadakilerin buna şahit olduklarını ifade etmeme rağmen ilgili kişiler dünden beri bir algı operasyonu başlatmışlardır.

İlgili kişilerin iftirada bulundukları ve önceden kurgulanmış bir plan içerisinde oldukları apaçık ortadadır. Çünkü; Gerçekleri söyleyen kişi gizli bir şekilde video kaydı yapmaz. Gerçekleri söyleyen kişi gizli bir şekilde video kaydı aldığı esnada ithamda bulunduğu şahsımın cevap vermeye başladığı sırada videoyu kesmez!

Netice olarak bu tür iftiralar bizim Ceylanpınar'a olan hizmet azmimizi ancak güçlendirir. Teşkilatımız, belediyemiz ve tüm siyasi paydaşlarımız ile birlikte Ceylanpınar'a ve diğer ilçelerimize hizmet etmeye devam edeceğiz! Bir kaç provokatörün kuru iftirası bizi asla yolumuzdan döndüremez!”