Milletvekilleri, bakanlar ve teşkilatlar, haftanın en az dört günü sahaya inerek, ilçeleri ve köyleri dolaşacak, raporlar Erdoğan’a sunulacak.
AK Parti, 2023 seçimleri ön hazırlığı kapsamında Anadolu’ya inme kararı aldı.

Parti yönetimi, milletvekilleri ve teşkilatlardan ilçe ve köy bazlı çalışmalara ağırlık verecek şekilde Eylül ayı sonuna kadar sahada olmalarını istedi.

AK Parti Teşkilat Başkanlığı tarafından planlanan saha çalışmaları önümüzdeki haftadan itibaren başlayacak.

EYLÜL SONUNA KADAR HAFTANIN EN AZ DÖRT GÜNÜ SAHAYA OLACAKLAR

Teşkilat Başkanlığı, il başkanlarından milletvekillerinin ve ihtiyaç olması hâlinde zaman zaman bakanların da katılacağı yaz programlarını hazırlamalarını istedi. İl başkanlıklarının yapacakları programlar dâhilinde, AK Parti ekipleri eylül sonuna kadar haftanın en az dört günü sahaya inerek ilçeleri ve köyleri dolaşacak.

AK PARTİDEN KOPAN ANCAK HENÜZ BAŞKA PARTİYE YÖNELMEYENLER YAKIN TAKİBE ALINACAK

Özellikle AK Parti'den uzaklaşma eğiliminde olan seçmenler veya AK Parti’den kopmuş olmasına rağmen, henüz bir başka partiye yönelmemiş olan ‘Gri alandaki’ seçmenler yakın markaja alınacak.

VATANDAŞLA POLEMİĞE GİRMEYİN

Sahada yapılacak ziyaretler sırasında ‘Vatandaşla hiçbir şekilde polemiğe girilmemesi’, anlık çözüm gerektiren taleplerin bekletilmeden yerine getirilmesi ve AK Parti’nin 20 yıllık icraatının hatırlatılarak, bundan sonraki süreçte de "aynı kararlılıkla problemlerin yine AKP tarafından çözüleceğine vurgu yapılması" istendi.