Vekil Tanal: “Bakan Yumaklı, Çiftçinin Feryadını Duymazdan Geliyor” Vekil Tanal: “Bakan Yumaklı, Çiftçinin Feryadını Duymazdan Geliyor”

14 Mayıs 2023 Genel Seçimlerinde AK Parti’den Şanlıurfa 5. Sıra adayı gösterilen ve 28. Dönem milletvekili seçilen Cevahir Asuman Yazamacı, 2 Haziran 2023 tarihinde Gazi Mecliste yemin ederek vekillik görevine resmen başladı.

Kadın girişimciliği üzerine birçok başarılı projeye imza atan Cevahir Asuman Yazmacı, geçtiğmiz gün Şanlıurfa’ya gelerek AK Parti İl Başkanlığını, İl Kadın Kolları Başkanlığı, İl Gençlik Kolları Başkanlığı ve birçok sivil toplum kuruluşunu ziyaret etti.

f8a421c0-7e06-49ac-9e55-cfb4d150a917

Şanlıurfa’da gastronomi ve turizm denilince akla ilk gelen isimlerden biri olan ve şehrin tanıtımına, gastronomisine ve kadın girişimine her zaman öncülük eden AK Parti 28. Dönem Şanlıurfa Milletvekili Cevahir Asuman Yazmacı, Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mehmet Yuvuz ile Türkiye Muharip gaziler derneği Şanlıurfa şubesi başkanı Hasan Aslan’ı da ziyaret ederek bir süre görüştü.

TOBB ile birlikte yürüttüğü projelerle Şanlıurfa’da birçok görev üstlenen Cevahir Asuman Yazmacı, milletvekilliği süresince de kadınların sesi olmayı hedefliyor.

9094618e-5e33-42fd-a2d5-052c102f0083

Cevahir Asuman Yazmacı, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığında yaptığı açıklamada; “Bundan sonra meclis çalışmalarımızın arta kalan zamanlarında bu sürece girdiğimde de ifade ettiğim gibi hep Şanlıurfa’da olacağım. Bugün bunun startını verdik. Hafta sonuna kadar Urfa’da olacağım. Urfalı hemşerilerimizi ziyaret edeceğiz yine onlarla hemhal olacağız.

Sorunlarını dinleyeceğiz ve teşekkürlerimizi ileteceğiz. Başta İl Başkanımız ve yönetimi olmak üzere Gençlik Kolları Başkanımız ve yönetimine, Kadın Kolları Başkanımıza ve yönetimine emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.