Proje tamamlandığında Balıklıgöl ve Aynel Arus ile ilçe turizm şehri olacağını belirten Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya yaptığı açıklamada “Sözünü verdiğim vizyon projemiz olan Balıklıgöl Projesi’nde sona gelindi. Proje tamamlandığında Balıklıgöl ile Aynel Arus (Hz. İbrahim-Hz. Sara’nın evlendiği yer) ilçe turizm şehri olacak. Yakın bir tarihte açılışını gerçekleştireceğiz ve burası çekim merkezi olacak inşallah." dedi.

Harran Üniversitesi’nde Artiz Mektebi Tiyatro Oyunu Sahnelendi Harran Üniversitesi’nde Artiz Mektebi Tiyatro Oyunu Sahnelendi

Yılbaşında ya da 2’nci ayın başında açılacağını daha önce duyuran Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya " 110 dönüm ve 110 dönüm alan üzerine kurulu büyük bir millet bahçesi. İçinde mesire alanları, içinde Aynel Arus (Hz. İbrahim’in evlendiği yer), içerisinde Balıklıgöl… Hepsi bir bütün olarak inşallah Şanlıurfa turizminin, Akçakale’nin hizmetinde olacak. İnanıyoruz ki; turizm pastasından Akçakale de payını alacak. Hz. İbrahim ile Sara annemizin evlendiği yer burası. İnşallah çok büyük bir ziyaretçi akını olacak. ” demişti.

Editör: Urfadasin Haber