Haliliye’de Selden Hasar Gören Bölgelerde Üst Yapı Çalışması Haliliye’de Selden Hasar Gören Bölgelerde Üst Yapı Çalışması

Kahramanmaraş merkezli depremler tüm vatandaşları olumsuz etkilerken, depremden sonra gelen faturalar da işin tuzu biberi oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere tüm yetkililerin deprem bölgesinde faturalar başta olmak üzere birçok ödemeyi 3 ay sonraya ertelendiğini bildirmesine rağmen bu karar Şanlıurfa’daki elektrik, doğalgaz ve suyu sağlayan kuruluşları tarafından yerine getirilmedi.

Birçok vatandaş depremin ardından evlerinden ayrılıp başka yerlerde yaşam mücadelesi vermesine rağmen her zamankinden yüksek gelen elektrik, doğalgaz ve su faturaları şok etkisi yaptı.

Bunun üzerine harekete geçen Şanlıurfa Barosu Avukatlarından Ronayi Paydaş, Aksa Doğalgaz’ın Karaköprü Balıkayağı Bulvarı’ndaki merkezine giderek yüksek gelen faturasının nedenini sordu.

Paydaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

“Vatandaşlarımızdan gelen yoğun şikayet üzerine bugün Karaköprü’de ki Aksa Doğalgaz Merkezine şikayet konularını dile getirdim ve şahsım olarak deprem sürecinde ikametimde bulunmadığımı ve bulunmadığım süreç içerisinde de doğalgaz kullanmadığımı Ancak iki üç günde bir şahsi temizlik için doğalgazı açtığımı ve kullanmadığımı, buna rağmen ikametimde bulunmadığım süreç içerisinde kullanmadığım ay dönem ki faturamın ikametimde bulunmuş ve kullanmış olduğum ay dönemi faturamdan daha yüksek geldiğini belirtmiş ve konu hakkında şikayet formu ile tarafıma gerekli açıklamanın yapılması talebinde bulundum. Vatandaşlarımızın talebi de bu yönde olduğundan bu talepte bulunma zorunluluğu hissettim. Sürecin yakın takipçisi olduğumu şikayet edenlere buradan iletiyorum.”