Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası ile AB Bilgi Merkezi tarafından Balıklıgöl'de Antakya Medeniyet Korosu konseri düzenlendi. Yoğun ilgi gösterilen konser muhteşem anlara sahne oldu.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerde 7 üyesini kaybeden Antakya Medeniyetler Korosu, Avrupa Günü kapsamında "Dayanışma Konserleri"nin 8'ncisini Şanlıurfa'da gerçekleştirdi.

Şanlıurfalı Ali Kaya: Ben 4-5 Senedir Kurban Kesemiyorum Şanlıurfalı Ali Kaya: Ben 4-5 Senedir Kurban Kesemiyorum

Farklı etnik köken ve inançlara sahip üyelerden oluşan Antakya Medeniyetler Korosu, AB Türkiye Delegasyonunun desteği, ŞUTSO, Avrupa Birliği (AB) Bilgi Merkezi tarafından düzenlenen konser Balıklıgöl'de gerçekleştirildi.

Konserde, Depremde hayatını kaybeden Antakya Medeniyetler Korosu üyeleri Mehmet Özdemir, Gizem Dönmez, Hakan Samsunlu, Pınar Aksoy, Fatma Çevik, Müge Mimaroğlu, Ahmet Fehmi Ayaz ve yaşamını yitirenler anısına şarkılar seslendirildi. Şarkıların seslendirildiği sırada depremlerde zarar gören illerden görüntülerin yer aldığı slayt gösterisi konsere gelenlere duygusal anlar yaşattı.

Aslen Gazianetpli olan ve uzun yıllardan buyana Hatay'da öğretmenlik yapan Koronun kurucusu ve koronun Şefi Yılmaz Özfırat Şanlıurfa'da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Antakya Medeniyetler Korosu’nun bugüne kadar dünyada yaklaşık 2 binden fazla konser verdiğini ifade etti.

Yaklaşık 2 saat süren konserin ardından ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Koronun kurucusu ve şefi Yılmaz Özfırat’a, günün anısına plaket verdi. Proğram hatıra fotoğraf çekimleriyle sona erdi.