Yaz meyveleri tezgahta yer almaya başladı. Koacaeli'de bir karpuz satıcısı da EFT ile karpuz satışı yapıyor. Karpuz fiyatlar ise cep yakıyor.

Yaz ayının vazgeçilmesi olan karpuz, bu sene fiyatı ile görenleri şaşkına çeviriyor. Karpuzun kilogram fiyatı 15 liradan satılıyor. Dilim fiyatı 25 lira bütün fiyatı ise 70-150 lirayı buluyor. En çok ilginin dilim karpuza olduğunu söyleyen esnaf, önümüzdeki haftalarda fiyatın düşmesini bekliyor. 

EFT İLE KARPUZ SATIŞI

Eskiden harareti almak için tüketilen karpuz şimdi bunaltıyor! Markette ve manavlarda dilim usulü satılmaya başlayan karpuz fiyatları el yaktı, hal böyle olunca da esnaf çeşitli çareler üretiyor. Bunların en yenisi Kocaeli Yenişehir’deki bir karpuz tezgahında karpuz almak isteyenler işyeri ibanına para yatırarak EFT yapabiliyor.
İzmit'te seyyar tezgah açan kılıç kaplar firması sahibi Celil Özden artan karpuz fiyatlarından ötürü müşterilerine değişik seçenekler sunuyor.
Firma sahibi Özden , karpuz ücretlerinin yüksek olmasından dolayı tezgah yanına IBAN numarasını yazarak isteyenlerin oraya EFT yaparak karpuz almalarını sağladı.

20 YILLIK FİRMAYIZ

Kurban Fiyatları Urfalıları Kara Kara Düşündürüyor Kurban Fiyatları Urfalıları Kara Kara Düşündürüyor

Kılıçkaplar firmasının sahibi Celil Özden her zaman karpuzumuzun arkasındayız 20 yıldan fazladır bu işi yapıyoruz, olabilir bazen kelek de çıkabilir kelek çıktığı zaman hiç tereddüt etmeden müşterilerimiz gelip karpuzu aynı boyda başka bir karpuz ile değiştirebiliyorlar, hiçbir sıkıntı yaşatmıyoruz. Senelerdir bu işi yapıyoruz ,hiçbir zaman müşteriye mağdur etme taraftarı değiliz, fiyat önemli değil 100 lira da olsa 200 lira da olsa gelip başka Karpuz alabiliyorlar. Ülkenin durumu ekonomisi ortada , bir karpuzu almak için zorlanan insanlarımız var bir de onlara kötü karpuzu verdik mi yediremedik mi Onun günahını taşıyamam” dedi.(Flaş Kocaeli Gazetesi)