Yeniden Refah Partisi 2.Bölge Başkanı Koçbaba, Atıl durumda olan Haliliye Ek Hizmet Binasının Diş Hastanesi olması noktasında çağrıda bulundu.

CHP Heyeti Gündeme Getirdiğimiz Yerde CHP Heyeti Gündeme Getirdiğimiz Yerde

Yeniden Refah Partisi Genel Merkez Ekonomik işler 2. Bölge Başkanı İbrahim Halil Koçbaba, atıl durumda olan Haliliye Ek Hizmet Binasının onarılıp vatandaşların hizmetine sunulması çağrısında bulundu.

Başkan Koçbaba açıklamasında şunları belirtti: “Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Haliliye Ek Hizmet Binası (OSM Hastanesi) yerleşkesi içinde bulunan ve uzun yıllardır atıl durumda bulunan binanın tamamlanarak, eksikliklerinin giderilerek, Halkımızın hizmetine sunulup değerlendirilmesi gerektiğine inanmaktayız. Esentepe’de bulunan Diş hastanesinin kapatılıp Pandemi hastanesine çevrilmesinden dolayı Haliliye ilçesinde ikamet eden vatandaşlar 10-15 km uzaklıktaki Eyyübiye ya da Karaköprü ilçelerindeki diş hastanelerine gitmek zorunda kalmakta bu durumda vatandaşımızın mağdur olmasına sebep olmaktadır. Önerimiz, Mehmet Akif İnan Haliliye Ek binası içinde bulunan ve atıl durumdaki yapının tamamlanıp, Diş Hastanesine çevrilip vatandaşımızın hizmetine sunulması isabetli bir karar olacaktır. Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğünü konuyla ilgili olarak göreve davet ediyoruz” dedi.