Haliliye'de dezavantajlı mahallelerinin bulunduğu bölgeye 50 Yataklı yeni hastane yapılacağı konusuna Bağlarbaşı Muhtarından farklı bir öneri geldi.

 Şanlıurfa Valiliği’nde,  geçtiğimiz gün 50 yataklı hastane yapımı için toplantı gerçekleştirilmişti. Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Zemzem Gülender Açanal, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm’ün katıldığı toplantıda Haliliye İlçesinin nüfus yoğunluğunun çok fazla olduğu dezavantajlı bölgeye  50 yataklı hastane yapılması görüşülmüştü.

Bu görüşmenin ardından dezavantajlı bölgedeki Haliliye ilçesi Bağlarbaşı Mahallesi Muhtarı Musa Tapışık, kendi bölgelerinde bir yerde yapılacak olan 50 yataklı hastanenin yeterli olmayacağını ve yapımının uzun süreceğini dile getirdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Urfa’ya Geliyor İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Urfa’ya Geliyor

Urfadasın habere konuşan Bağlarbaşı Mahallesi Muhtarı Musa Tapışık,” Bölgemizde yapılması düşünülen 50 yataklı hastane ihtiyaca cevap vermeyecektir. Bir de yapımı uzun sürecektir. Bu bölgenin daha uzun vadeli bir hastaneye ihtiyaç var. 50 Yataklı Hastane Bağlarbaşı, Devteşti, Süleymaniye, Ahmet Yesevi, Yavuz Selim Mahallelerinin ihtiyacına cevap vermez. Bunun yerine şuan boşta olan 200 yataklı Doğum Hastanesi binası var. Zaten Doğum Hastanesi buradan taşındı. Bina boşta. Yani diyeceğim o ki 200 yataklı hastane binası bizim bölgedeki hastane ihtiyacına daha fazla cevap verecektir. 200 Yataklı Doğum Hastanesinin bakım onarım yapılsa ve hastane olarak hizmete girse yeni yapılacak 50 yataklı hastaneden daha iyi olur.” dedi.

"DEVLET BÜYÜKLERİMİZDEN RİCA EDİYORUZ MAHALLEMİZİN SORUNLARIYLA İLGİLENSİNLER"

Bağlarbaşı Mahallesinde sağlık ocağının, halı sahanın, semt pazarının, Taziye Evinin de olmadığını hatırlatan Muhtar Musa Tapışık,”Devlet büyüklerimizden ricam bu sıkıntılarımızın da giderilmesi için bize yardımcı olsunlar.

Bağlarbaşı’da doğru düzgün bir yatırım yapılmıyor.  Başta vekillerimiz olmak üzere defalarca aradık büyükşehir belediye başkanımız, Haliliye belediye başkanımız bu konuda bize yardımcı olsunlar.

Bu sorunlarımızı gidersinler. Mahallemizde uyuşturucu ve hırsızlık almış başını gidiyor. Sayın İl Emniyet Müdürümüzden ricam bu konuda yardımcı olsunlar.” İfadelerini kullandı.(Lütfü AYDIN'ın Haberi)