Bahçıvan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

Muhterem Şanlıurfa'lı hemşerilerim bana yapılan adaylık noktasındaki yanlış karar, bana değil Urfa’nın geleceğine yapılmıştır. Şimdi Eyyübiye'den belediye adaylığımı söylüyorlar bu haberlerle hiç bir ilgim yoktur.

Kimse benim hakkımda algı yapmasın. Karar vermesin. Bütün Urfalı hemşerilerime saygılarımı sunuyorum

Bana gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyorum. Beni aldatan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanını Allah'a Havale Ediyorum.

'Bizi aldatan bizden değildir."

Adaylık Teklifi Yeniden Refah Partisinden Geldi

Şanlıurfa'da Belediye Meclis Üyeliğine Aday Olanlar Bu Haber Sizi İlgilendiriyor Şanlıurfa'da Belediye Meclis Üyeliğine Aday Olanlar Bu Haber Sizi İlgilendiriyor

Bahçıvan, dün katıltığı bir canlı yayın programında da kendisinin adaylık düşünmediğini, ancak adaylık teklifinin Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'dan geldiğini, uzun süre görüşmeler sonucunda, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı Adaylığını kabul ettiğini ileri sürdü. 

Bahçıvan, buradaki açıklamasında da "Ben aday adaylığına başvuru yapmadım. Son 2-3 ayda Yeniden Refah Partisi İl Başkanı beni aşağı yukarı 5-6 defa belki 10 defa aradı, bir o kadar da çevresine arattırdı. Ancak olmayı düşünmediğimi,  İstanbul’daki işlerimi sürdürdüğümü, bundan dolayı gelmeyeceğimi söyledim. Ancak Fatih bey ile bir görüşme olursa o zaman aday olabileceğimi muhtemelen ifade ettim. Aradan 1 ay kadar geçti ve Fatih bey beni aradı, yaklaşık 25 dakika konuşarak beni ikna etmeye çalıştı.

Neticede Fatih Bey ile Ankara’da görüştük,  1 saat 10 kadar görüşmemiz sürdü. Görüşmede Genel Başkanımız ‘tamam, sen bizim adayımızsın. Bunu 2-3 gün sonra açıklayalım’ dedi. Ben de ‘hayır başkanım, 2-3gün sonra açıklamayalım, bırakalım 10 gün sonra AK Parti açıklayacak. Onlar açıkladıktan sonra biz açıklayalım, çünkü psikolojik üstünlük bizde kalmış olur.” dedim. Ama AK Parti açıklayamadı, güçlü aday bulamadı. Aday çoktu ama güçlü aday bulamadı. Neticede Zeynel beyi aday yaptılar. Onlar açıkladıktan sonra bizim de açıklamamızın zamanı gelmişti. Biz bunu değerlendirirken Kasım beyin adaylığı geçmeye başladı sosyal medyada ve biz bu konuyu Fatih bey ile de görüştük." şeklinde konuşmuştu.

Editör: Mehmet Fatih Aslan