Ameliyat olan Elif'i hastane bahçesinde pencereden görünce kardeşlerin masum sevinçlerine Sağlık Bakanı: "Yakında kavuşacaklar."dedi

Urfa’da Doktorun, Tartışma Yaratan Paylaşımı! Urfa’da Doktorun, Tartışma Yaratan Paylaşımı!

Urfadasın haber sitesinin 2 gün önce haberleştirdiği hastane bahçesindeki çocukların, ameliyat olan kardeşleri Elif’i pencereden görünce büyük bir mutluluk yaşadığı anlar gündem oldu.  Sosyal medyada ve bir çok haber sitesinde çocukların o anları yürek ısıtan görüntüler şeklinde paylaşıldı. 

Kardeşleri Elif’e öpücükler gönderip el sallayan çocukların masumiyeti ve heyecanı, o sırada hastane bahçesinde bulunan Ramazan Mervan Kurt isimli şahsın cep telefonu kamerasına yansımıştı. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca o görüntülere ilişkin sosyal medya üzerinden açıklama yaptı. Bakan Koca, kist hidrat tanısıyla ameliyat olan Elif’in sağlık durumunun iyi olduğunu belirterek şu sözleri kaydetti: “Görüntüler, bu sevince kayıtsız kalamayan bir vatandaşımız tarafından çekildi ve büyük ilgi uyandırdı. Kardeşlerinin, uzaktan da olsa görmeye geldiği Elif, Ankara Hacettepe Hastanesinde kist hidatik tanısıyla ameliyat oldu. Genel durumu iyi. ELİF VE KARDEŞLERİ YAKINDA KAVUŞACAK.”