Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde doktoru öldüresiye dövenlerin mahkeme tarafından serbest bırakılmasına Sağlık Bakanlığı itiraz etti.

Doktorun diplomasını yırtıp istifa ettiğini açıklamasının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan gece yarısı açıklama geldi. 

Urfa’da Çocuğu Olmayanlar Arı Poleni Tüketiyor  Urfa’da Çocuğu Olmayanlar Arı Poleni Tüketiyor 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, doktoru darp edenlerin serbest bırakılmasına itiraz ettiklerini mahkemeden tutuklama talebinde bulundukları ifade etti.

SALIK BAKANI NE DEDİ?

Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “URFA’DAN YENİ HABER
Viranşehir’de özel bir tıp merkezinde yaşanan şiddet suçunun şüphelileri hakkında verilen adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılama kararına karşı Cumhuriyet Başsavcılığınca, Asliye Ceza Mahkemesine itiraz edilerek ŞÜPHELİLERİN TUTUKLANMASI talep edilmiştir. “

NE OLMUŞTU?

Özel bir tıp merkezinin acil servisinde çalışan doktor Şeyhmus Baraş, hasta ile ilgili işlem yaptığı sırada iddiaya göre sistemde sorun yaşandı. Doktorun hastaya hata yaşandığını söylemesi üzerine, konuya müdahil olan başka bir şahıs, doktora saldırdı. Saldırganın yakınları da doktoru darp etmeye başladı. Yumruk ve tekmelerden kaçan doktor, yönetim odasına sığınarak kurtulmaya çalıştı. Hemşire ve diğer sağlık çalışanlarının engellemeye çalıştığı darp anları ise saniye saniye kameraya yansıdı.

Görüntülerde bilgi işlem masasına giden doktorun sistemde yaşanan sorunun neden kaynakladığını sorduktan sonra acil servis bölümüne gittiği ve saldırıya uğradıktan sonra yönetim odasına doğru gitmeye çalıştığı görüldü. Görüntülerin devamında ise yumrukların hedefi olan doktoru korumaya çalışan hemşire ve diğer sağlık çalışanlarının yoğun çabasının olduğu gözlendi.