Şanlıurfagazetecinin eşi Semra Akyürek, Balıkesir Altıeylül Belediye Başkanı ve Bağımsız Belediye Başkan Adayı Hasan Avcı’nın ekibindeki kişiler tarafından saldırıya uğradı.

Saldırı sonucu yaralan gazeteci Semra Akyürek, hastaneye kaldırıldı.

Başkan Gülpınar, Çubukçu Hanı ve Hacı Kamil Konağı'ndaki Çalışmaları İnceledi Başkan Gülpınar, Çubukçu Hanı ve Hacı Kamil Konağı'ndaki Çalışmaları İnceledi

Gazeteci Semra Akyürek, çirkin saldırıya karışan Altıeylül Belediye Başkanı ve Bağımsız Belediye Başkan Adayı Hasan Avcı’nın ekibindeki kişilerden şikayetçi oldu.

Müteahhit Faruk Demiraslan ve Özel Kalem Müdürü Halil Baran’ın sözlü ve fiili saldırısına maruz kalan gazeteci, darp raporu alarak savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Olayla ilgili soruşturma başlatılırken gazeteci Semra Akyürek’e yapılan saldırıya Türk İnternet Medya Birliği (TİMBİR) kınadı. 

Konun takipçisi olacağını açıklayan TİMBİR, yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

“Balıkesir Altıeylül Belediye Başkanı veBağımsız Belediye Başkan Adayı Hasan AVCI’nın ekibinde yer alanlarca Türk İnternet Medya Birliği Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Temsilcisi Gazeteci  Semra Aman AKYÜREK’e yapılan çirkin saldırıyı kınıyoruz….

Bir medya mensubuna, Birliğimizin yetkilisine ve bir kadına yapılan bu eylem sebebiyle tüm basın camiasını Belediye Başkanını protesto etmeye ve kınama mesajı yayınlamaya çağırıyoruz…

Ülkemizin yerel seçimlere gittiği bir dönemde siyaseti zorbalıkla yapmaya kalkan zihniyet artık el birliğiyle siyaset sahnesinden uzaklaştırılmalıdır.

Bu zihniyetin medyada, gazetelerde ve camiamızda haber değeri yoktur. Böylesine şiddet meyilli bir güruhun topluma vereceği bir şey olamaz!

Basın mensupları, demokrasinin temel unsurlarından birini oluşturur ve kamuoyunu bilgilendirme görevini yerine getirirken herhangi bir şekilde tehdit edilmemelidir. Bu tür şiddet eylemleri, ifade özgürlüğünü engellemek ve basın özgürlüğünü zedelemek anlamına gelir. Bu davranışın en ağır faturasını sandıkta millet zaten gösterecektir.

Sayın Akyürek’in şahsında gerçekleşen olay nedeniyle şahsına, Balıkesir basın camiasına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Birliğimiz hukuki süreci yakından takip edecek ve konunun adli boyutunun her aşamasında kamuoyunu bilgilendirecektir. 

Basın özgürlüğünü TİMBİR olarak savunmaya devam edeceğiz."

Editör: Urfadasin Haber