Şanlıurfa’nın simgesi Balıklıgöl’de Yılmaz Takar, yerli yabancı turistlere yaklaşık yarım asırdır koku ve tespih satıyor.

Şanlıurfa’nın Eyyübiye İlçesi sınırlarında Hz.İbrahim’in doğduğu mağaranın yanında 1986 yılından buyana yerli ve yabancı turistlere koku ve tespih satan Yılmaz Takar, urfadasın habere konuştu.

Şanlıurfa’da hemen her vatandaşın cebinde muhakkak bir koku olduğunu ve camiye gidildiği zaman yanındakine ikram ettiğini, salavat getirildiğini ifade eden Yılmaz Takar, Şanlıurfa’nın kokuya en çok önem veren şehirlerden biri olduğunu söyledi.

ALMANYA, FRANSA VE AMERİKA’YA KADAR BU KOKULARIM SATILIYOR

Yılmaz Takar, 1986 yılından buyana sattığı en meşhur kokusunun yurt dışına kadar gittiğini belirterek “Almanya’da, Fransa’da, Amerika’da kalan vatandaşlarımız var.  4-5 yıl sonra gelen bizim çevrede komşular akrabalar bana para vermişler makamı İbrahim kokusundan gelirken bana 5-10 tane getir sipariş bile veriyorlar.

Bu Kez Yılanların Dansı Siverek'te Görüntülendi Bu Kez Yılanların Dansı Siverek'te Görüntülendi

Orijinal koku olarak bende gül var, misk var, amber var. Patenti bana ait olan kokum var. Bugüne kadar kim almışsa gelip ban dua etmiş. Piyasada 30 TL’ye satılan kokuları ben 15 TL’ye satıyorum. Ticarette ve alışverişte insan biraz vicdanlı olacak, merhametli olacak. Tespihlerim arasında gül ağacından, kiraz ağacından, andıç ağacından, şimşirden ve zeytin çekirdeğinden yapılmış tespihler var. Tespihlerim evlerde yapılıyor. “ifadelerini kullandı.