Balıklıgöl’de çöken zeminin restorasyonu aylardır devam ederken yerli ve yabancı turistler, brandayı komik buldu, tepki gösterdi

Balıklıgöl ve Urfa Kalesi’nde yıllardır devam eden restorasyon ve kazı çalışmaları kentteki turizmi olumsuz etkiliyor. Esnaf, turizm odaları ve halk çalışmaların uzun sürmesinden dolayı tepkili.

Şanlıurfa’yı gezmeye Adıyaman’dan gelen Mehmet Sert “Bu branda kesinlikle Urfa’ya yakışmıyor. Adıyaman’dan geldim ama istediğim gibi bir görüntüyle karşılaşamadım. 

Bu Urfa’ya yakışmıyor. Daha önce gördüğümüz görüntü ile bu branda arasında dağlar kadar fark var. Bir an önce onarılması eski haline geri getirilmesi lazım. Sonuçta buraya gelen insanlar buranın her zerresini merak ederek geliyorlar. Buraya geldiklerinde böyle bir durumla karşılaşmaları hiç hoş değil.” İfadelerini kullandı.

Mustafa Çelik de “Yabancılar geliyorlar. Urfa’ya hiç yakışmayan bir görüntü. Büyüklerime sesleniyorum. Bir an önce yapılmasını istiyoruz. Böyle bir durumda turist kaybı olur.” dedi.

DEDAŞ Sorun Vatandaşa Ait, Vatandaş DEDAŞ'a Ait Diyor DEDAŞ Sorun Vatandaşa Ait, Vatandaş DEDAŞ'a Ait Diyor

Umut Bayraktar da “Geldik sırf Balıklıgöl’ü görmek için. Bu branda bence çok saçma bir görüntü olmuş. Buradaki güzelliği bozmuşlar. Komik olduğunu düşünüyorum.” yorumunda bulundu.