“Kim emek verirse o sevilir” diyen Başkan Beyazgül, 3 Aralık Cumartesi günü Erdoğan’ın mitingine davet için Nasrettin Hocadan ilginç örnek verdi.

Demirteş'tan Kılıçdaroğlu'na Canlı Yayında Soru Demirteş'tan Kılıçdaroğlu'na Canlı Yayında Soru

“URFA’DAKİ MİTİNGDE CUMHURBAŞKANIMIZIN ARKASINDAKİ HALK DESTEĞİ MERAKLA TAKİP EDİLECEK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın arkasında nasıl bir halk desteği olduğunu Türkiye’deki siyasiler kadar Dünya’nın da Şanlıurfa’daki mitingi takip ederek analiz edeceğini söyleyen Başkan Beyazgül, “Cumhurbaşkanımıza Şanlıurfa’dan büyük bir destek bekliyorum. ‘Ben seviyorum’ diyen gönlünde onun sevgisi olan herkesi mitinge davet ediyorum. Yarım gün, 2 saat ne olacak. O, 2 saat gelip geçer. Ama o gün sesimiz güçlü çıktığı zaman hepimiz için önemli. Dünya için de önemli.” dedi.

BAŞKAN BEYAZGÜL, NASRETTİN HOCANIN PARALI VAAZ TAKTİĞİNİ ÖRNEK VERDİ 

Devlet adamlarının, siyasetçilerin miting alanındaki insanların sayısınca sesinin gür çıktığını hatırlatan Başkan Beyazgül, bunu Nasrettin hocanın Paralı Vaaz Taktiği ile anlattı.

Zaman zaman çok örnek verdiğini ve bir kez de canlı yayında örnek vermek istediğini belirten Başkan Beyazgül, Nasrettin Hocanın Paralı Vaaz Taktiğini şöyle anlattı; 

“CEBİNDE PARASI OLANIN SESİ GÜZEL VE GÜR ÇIKAR”

“Nasrettin hoca bir gün hutbeye çıkarken minberin yanında oturana ‘Bana 10 altın borç verir misin’ demiş. Adamcağız çıkartıp vermiş. Hoca kırılır mı?  Nasrettin hoca 10 altını cebine koymuş ve güzel bir hutbe vermiş.

Hutbeden indikten sonra o, 10 altını aldığı kişiye geri vermiş. Namaz bitmiş camiden çıkmışlar. Bu sırada o, 10 altını veren adam Nasrettin hocaya sormuş; ‘Ya hocam sen hutbeye çıkarken benden 10 altın aldın. Hutbeden indin 10 altını tekrar verdin. Bu 10 altın orada ne işine yaradı? Biliyorum orada alış veriş de olmaz.’ demiş.

Nasrettin hoca da o adama dönmüş demiş ki; ‘İnsanın cebinde parası olunca sesi bir farklı çıkar. Bir güzel çıkar. Ben de o, 10 altını aldım ki sesim böyle güzel çıksın diye. ‘ 

İşte devlet adamlarının, siyasetçilerin miting alanındaki insanların sayısınca sesi gür çıkar, güçlü çıkar. Bu bakımdan da Cumhurbaşkanımıza, Şanlıurfa’dan büyük bir destek bekliyorum. ‘Ben seviyorum’ diyen gönlünde onun sevgisi olan herkesi mitinge davet ediyorum. Yarım gün, 2 saat ne olacak. O, 2 saat gelip geçer.

Ama o gün sesimiz güçlü çıktığı zaman hepimiz için önemli. Dünya için de önemli. Sadece Türkiye’deki siyasiler değil Dünyada da Cumhurbaşkanımızın arkasında nasıl bir halk desteği olduğu Urfa’daki mitingde takip edilecek. İnşallah Urfa’da bu ortaya konacak. 

Aşkın şehri, sevginin şehri, Hz. İbrahim’in, Hz. Eyyübün, Hz. Elyasa’nın şehri misafirini ağırlamasını inşallah çok iyi yapacaktır.”

HOCA'NIN PARALI VAAZ TAKTİĞİ'NİN ORJİNALİ ŞÖYLE Tıklayın