Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa’ya Raylı Sistemi Getirmek için çalışmaya başladıklarını söyledi.

Başkan Kırıkçı " 10 Gün İçinde Hizmete Girecek" Başkan Kırıkçı " 10 Gün İçinde Hizmete Girecek"

2022 yılı lasman toplantısında basın mensuplarıyla bir araya gelen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, raylı sisteme geçmek için projesini anlattı.

Şanlıurfa’da raylı sistemin güzergahını Diyarbakır yolundan başlayarak Abide Kavşağına oradan da Akçakale yoluna kadar devam edeceğini anlatan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, “Geçmişte ulaşım master planı yapılmış olsaydı belki şuan raylı sistemin ihalesi yapılmış olacaktı. Raylı sistemin şuan mastır ulaşım çalışmasını yürütüyoruz. Mastır planımız tamamlandıktan sonra raylı sistemin projesini ihaleye çıkacağız. Proje ihalesi tamamlandıktan sonra da inşaat çalışmasına başlayacağız” dedi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül,2022 lasman toplantısında gazetecilere Büyükşehir Belediyesinin devam eden projeleri anlattı, hangi projenin hangi aşamada olduğunu aktardı.

Yapmak istedikleri projelerini de lasman toplantısında gazetecilere anlatan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül,”Basın mensupları bizim çalışma arkadaşlarımızdır. Şanlıurfa gözünüzün gördüğü kadar değişiyor. Şanlıurfa’yı gezip görmeye gelen birçok yabancıyla karşılaştığımda bana ‘Buradan gitmek istemiyorum.

Urfa çok güzelleşmiş, değişmiş’ diyor. Keşke basın mensuplarımız yanımızda olsaydı da bunları çekseydi. Maalesef Şanlıurfa’nın 3 te 2’si gecekondu. Böyle bir şehirde yaşıyoruz. ‘Coğrafya kaderdir’ diyorlar ya işte bizde böyle bir kaderde yaşıyoruz. Ama yaz sıcaklığında bugüne kadar ‘Şanlıurfa’ya turist gelmez’ denilirdi. Gelin görün ki bu yıl yaz sıcağında turistlik tesislerimizde doluluk oranımız yüzde 70’lerdeydi” ifadelerini kullandı.(Lütfü AYDIN'ın Haberi)