18 Ekim 2020’de hayata veda eden Şanlıurfalı efsane gazeteci Bekir Coşkun, bugün Türmen Köyü’ndeki kabri başında anılıyor.

Coşkun'un mezarı başındaki anmaya eşi Andree Coşkun, oğlu Tolga başta olmak üzere ailesi, sevenleri ve okurları katılması bekleniyor.

50 YILLIK TECRÜBE:

Şehitlerimizden Biri Suruçlu ! Şehitlerimizden Biri Suruçlu !

1945 yılında Şanlıurfa'nın Tülmen Köyü'nde doğan Coşkun, 50 yıllık meslek hayatı ile yeri doldurulamayacak bir yazar oldu. Sanat, müzik, doğa sevgisi ve hayvan dostluğu ile de öne çıktı.

Nahiye Müdürü olan babasının görev yeri değişiklikleri nedeniyle ilkokulu Ceylanpınar'da bitirdi. Üniversite hayatına Ankara'da Yüksek Gazetecilik okulunda başlayan Coşkun, Urfa'da sıra gecelerinde tanıştığı sanatçılardan kanun çalmayı öğrenmişti. Bir yandan okuyup, diğer yandan geceleri gazinolarda kanun çalarak harçlığını çıkarırdı. Hür Anadolu Gazetesi'nde foto muhabiri olarak mesleğe başladı.

ONUNCU KÖY:

Muhabirlikle başladığı meslek yaşamında Türkiye'nin en çok okunan, en çok sevilen köşe yazarı oldu. Köşesinin adı da ‘Onuncu Köy' idi. Doğru bildiğini yazmaktan hiçbir zaman vazgeçmedi. Kalemini eğmedi, bükmedi. Okurlarıyla arasında güçlü bir bağ oluştu. Zorlu tedavi sürecinde bile kalemi elinden düşmedi, okurlarından ayrılmadı. 18 Ekim 2020 günü Türk basını ve sevenleri bir efsaneyi kaybetti… ‘Onuncu köy'deki yas hâlâ bitmedi…