2022 yılı lasman toplantısında basın mensuplarıyla bir araya gelen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Özdiker Pasajının yerine yapacakları projenin görselini ilk kez paylaştı.

Özdiker Kuyumcular Pasajında kamulaştırmanın yüzde 50'sine yakınını tamamlandıklarını söyleyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül,  “Ancak başarılı olmayalım diye engellemeye çalışanlar” var dedi. 

Özdiker Kuyumcular Pasajında bazı esnafların yaptıkları teklifi kabul etmediğini hatırlatan Başkan Beyazgül, açıklamasını şöyle sürdürdü; “Bazı esnaflarımız bize dükkan verilirse daha iyi olur diyor. Biz de bu konuda böyle bir imkanı sağlayabilir miyiz diye düşündük. 

Büyükşehir Belediye binamızın hemen altında bulunan dükkanlarımızı boşalttık. Orada bizim birimlerimiz vardı. Onları oradan çıkarttık ve vakıflardan kiraladığımız bir binaya taşıdık. Esnafımıza da belediyemizin altındaki bu dükkânları takas teklif ettik. Dükkan diyordunuz alın size dikkat. Bu dükkanları isterseniz kiraya isterseniz satılık olarak sizlere verelim. 

Ama biz bir iş yapmaya kalktığımız zaman başarılı olmayalım diye bunu engelleyenler var. Bakın buradaki dostlarıma sesleniyorum. Arkadaşlar bu engellemelere kalkışmayın. Bu önerilerimizi değerlendirin. Gelin oturalım şehrimizin sorunlarını çözelim. 

ÖZDİKER PASAJI YIKILDIKTAN SONRA YAPILACAK PROJE İL KEZ PAYLAŞILDI

Engellilerden Başkan Kuş ve Eyyübiye Belediyesi’ne Teşekkür Engellilerden Başkan Kuş ve Eyyübiye Belediyesi’ne Teşekkür

Özdiker Kuyumcular Çarşını yıktığımızda yapacağımız projede kuruldan geçmiş olması lazım. Bununla hanlar bölgesinin önü açılacak. Tamamen Gümrükhan’ın önü açılmış olacak. Hazırladığımız bu proje görselini ilk defa paylaşıyoruz. Ama projede itiraz edilecek şey varsa düzeltmeye de hazırız. Şunu da söyleyim. Bu açacağımız alanı meydanı hiç kimseye vermiyoruz. Tamamını Beltur kendi işletiyor.

BEYAZGÜL; ÖZDİKER PASAJINDA ANLAŞMAYA VARAMAYANLAR MAHKEMEYE GİDEBİLİR

Özdiker Kuyumcular Çarşında bir kısım esnafla anlaştık. Ama diğer anlaşmaya varmayan esnaf bizim verdiğimiz fiyatı az buluyorsa. Mahkemeye gitsin. Mahkemeye gitme hakkına sahip. Ama şunu da söyleyim bugüne kadar yargıya gidildiği zaman fiyatlar hep düştü. Esnafımız bunu da aklında bulundursun." (Lütfü AYDIN'ın Haberi)