Birecik Kaymakamlığının Toplantı Yeri ve Gösteri Yürüyüşleri Güzergahları Konulu Duyurusunda şu ifadelere yer verildi;
"2911 sayılı Toplantı ve Gösteriş Yürüyüşleri Kanununun 6. maddesi ile  Toplantı Ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun Uygulanmasına Dair Yönetmeliğin 3. maddesine istinaden; ilgili kurum ve İlçe temsilciliklerinden alınan görüşler ve İlçemizin genel durumu, kamu düzeni ve vatandaşların günlük yaşamı değerlendirildiğinde Birecik İlçemizde yapılacak açık hava toplantısı/miting ve gösteri yürüyüşleri için aşağıda belirlenen yerler ve güzergahların "Toplantı Yeri ve Gösteri Yürüyüş Güzergahı" olarak belirlenmiştir.
 
 AÇIK HAVA TOPLANTI/MİTİNG ALANLARI

1.Alternatif: Merkez Mahallesi Sahil Yolu üzeri Sebze Hali arkasındaki telle çevrili otopark olarak kullanılan alan

2.Alternatif: Meydan Mahallesi Sahil Yolu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü karşısındaki 15 Temmuz Demokrasi Parkı

 TOPLANMA ALANLARI

Aynı Evi Ve Ringi Paylaşıyorlar Aynı Evi Ve Ringi Paylaşıyorlar

1.Alternatif: Meydan Mahallesi Mezra Caddesinin TOKİ Yolu Bağlantısı

2.Alternatif: Ulu Camii karşısı sahil tarafı

 GÖSTERİ VE YÜRÜYÜŞ GÜZERGAHLARI

 Meydan Mahallesi Mezra Caddesinin TOKİ Yolu Bağlantısında Toplanılması Halinde:

1.Alternatif: Gösteri yürüyüşüne katılacak olan topluluk tarafından İlçemiz Meydan Mahallesi Mezra Caddesinin TOKİ Yolu Bağlantısından başlayarak Hastane Caddesinin sonuna kadar kuzey yönünde ilerlenecek, Hastane Caddesinin bitiş kısmından Sahil Yoluna gidilerek, kuzeye doğru Sebze Hali arkasındaki telle çevrili Toplantı/Miting Alanında son bulacaktadır.

2.Alternatif: Meydan Mahallesi Mezra Caddesinin TOKİ Yolu Bağlantısından başlayarak Yavuz Petrole kadar kuzey yönünde ilerlenecek, Yavuz Petrolden batı yönüne Sadettin Karaata Caddesine dönülerek Nevzat Yalçıntaş Caddesinden devam edilecek, Ferit Aydın Mirkelam Caddesi ile Nevzat Yalçıntaş Caddesinin kesiştiği kavşaktan tekrar kuzey yönüne dönülerek Meydan Mahallesi Sahil Yolu Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü karşısındaki 15 Temmuz Demokrasi Parkında son bulacaktır.

Ulu Camii Karşısında Toplanılması Halinde:

1.Alternatif: Ulu Cami karşısı sahil tarafında toplandıktan sonra sahil yolunu kuzey yönünde takiben ilerlenecek, sebze hali arkasındaki telle çevrili Toplantı/Miting Alanında son bulacaktır.

2.Alternatif: Ulu Camii karşısı sahil tarafında toplanıldıktan sonra sahil yolunu güney yönünde takiben Meydan Mahallesi Sahil Yolu Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü karşısındaki 15 Temmuz Demokrasi Parkında son bulacaktır.

DAĞILMA GÜZERGAHLARI:

Toplantı/Miting sonrası dağılmalar gösteri ve yürüyüş için kullanılan güzergahın geliş istikametine doğru yapılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."