27 Mayısın Türk demokrasi tarihinde kara bir leke olduğunu söyleyen AK Parti Şanlıurfa Milletvekili ve TBMM Dilekçe Komisyonu Üyesi Cevahir Asuman Yazmacı, 27 Mayısın milletin vicdanında ebediyen mahkum ve mahpus bir darbe olduğunu vurguladı.

Darbe ve darbe girişimleri millete yapılan en büyük ihanet olduğunu dile getiren AK Parti Şanlıurfa Milletvekili ve TBMM Dilekçe Komisyonu Üyesi Cevahir Asuman Yazmacı, halkın iradesine yönelen tüm darbe ve darbe girişimlerini kınadığını aktardı.

AK Parti ile MHP arasında ipler gerildi: Bahçeli'den hodri meydan AK Parti ile MHP arasında ipler gerildi: Bahçeli'den hodri meydan

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili ve TBMM Dilekçe Komisyonu Üyesi Cevahir Asuman Yazmacı, 27 Mayıs 1960 darbesiyle ilgili şu ifadeleri kullandı; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, karanlık oyunlara asla ama asla izin vermeyeceğiz. Milli iradeye her daim sahip çıkacak, istiklal ve istikbalimiz için her zaman demokrasiden yana olacağız. 

Eski Türkiye özlemi çekenler, bunu yapabileceklerini düşünenlere 15 Temmuz’da milletimiz meydanlara çıkarak gerekli cevabı vermiştir. 15 Temmuz, 27 Mayıs’ın, 12 Mart’ın, 12 Eylül’ün, 28 Şubat’ın intikamının alındığı, darbeci zihniyete tokat gibi cevap verildiği gündür.

27 Mayıs 1960 darbesinin 64. yılında darbecilerinin kurduğu darağaçlarında son nefeslerini veren merhum Başbakan Adnan Menderes ile Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan'ı rahmetle yad ediyorum. Rabbim ülkemizi ve milletimizi bir daha böyle imtihanlarla karşı karşıya bırakmasın. “
 

Editör: Urfadasin Haber