Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Başkanlığı, Ceylanpınar’da TİGEM’in ördüğü 150 kilometre uzunluğundaki duvara tepki gösterdi.

BBP Genel Başkanı Destici Şanlıurfa'ya Geliyor BBP Genel Başkanı Destici Şanlıurfa'ya Geliyor

Geçtiğimiz günlerde Urfadasın haber sitesinin gündeme getirdiği TİGEM'in duvarına tepkiler devam ediyor. Ceylanpınar TİGEM’in arazilere ördüğü duvarın önünde bir araya gelen CHP Şanlıurfa İl Başkan Yardımcısı Avukat Ronayi Paydaş ve il örgütü,  şimdiye kadar Dünyada yapılmış bütün duvarların siyasi olduğunu belirterek şu açıklamayı yaptı:“Ör; Çin Seddi, Berlin Duvarı, Amerika Meksika Duvarı, İsrail Filistin Duvarı gibi.
CHP Şanlıurfa il örgütü olarak TİGEM’den soruyoruz;
1.    Yüzlerce km uzunluğundaki bu duvarın yapılış amacı nedir?
2.    2. Bu duvar belli bir politik amaçla mı inşa edildi? 
3. Tabiri caizse bu duvarı tank bile geçemez! Bu duvar civar köylerdeki hayvanlar otlamasın diye yapılmış ise hayvanların vereceği zarar duvarın yapımı için harcanan para kadar devlete zarar verecek mi ?”

TİGEM Duvar Ördü

Bu arada Ceylanpınar Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) arazisi etrafındaki mahallelere uygulanan hayvan otlatma yasağı 4 Aralık 2020 tarihinden bu yana devam ediyor. Bugüne kadar yasağa uymayan çok sayıda koyun gözaltına alındı, hayvan sahiplerine yüklü miktarda para cezaları kesildi.Kimi zaman da hayvan sahipleri ile TİGEM görevlileri arasında kavgalar yaşandı.Konu Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne(TBMM) kadar taşındı.

Urfadasın haber sitesinin işte gündeme getirdiği o haber TIKLAYIN