Daha önce 4 dönem CHP İstanbul Milletvekilliği yapan Mahmut Tanal, 14 Mayıs’ta gerçekleşen seçimler öncesinde bu sefer kenti memleketi Şanlıurfa’dan milletvekili olmak için aday oldu.

Gerçekleşen seçimde partisini tek başına Şanlıurfa Milletvekili olarak TBMM’de temsil etme hakkı kazanan Tanal, Şanlıurfa Adliyesi’nde partililerle birlikte mazbatasını aldı.

Tanal, mazbatasını aldıktan sonra adliye çıkışında açıklamada bulundu.

Fw9jcZaXsAMaTvx

Mazbatayı almasında emeği geçen herkese teşekkür eden Tanal, şöyle konuştu:

Şanlıurfalılar Yeni Kabine İçin “Taze Kan İyidir Ama Bekleyip Göreceğiz” Diyor Şanlıurfalılar Yeni Kabine İçin “Taze Kan İyidir Ama Bekleyip Göreceğiz” Diyor

“Bugün mazbatamızı aldık. Bu mazbatanın alınmasında başta emeği gecen CHP Şanlıurfa İl Başkanlığına, yöneticilerine, Şanlıurfa’daki 13 ilçe başkanlığına ve Millet İttifakının tüm bileşenlerine İl ve ilçe başkanlarına tüm milletvekili arkadaşlarımızın, yine Millet İttifakı’nın milletvekili adaylarına vermiş oldukları desteklerinden dolayı hepsine çok teşekkür ediyorum.

Fw9jcZbWcAErZTr

Bu mazbatayı hak, hukuk, adalet adına alıyorum. Hak, hukuk, adalet adına Şanlıurfalılar bana bu temsiliyet görevini verdiği için Allah beni Şanlıurfalılara mahcup etmesin, Allah beni hak, hukuk, adalet yolundan ayırmasın, beni önüne baktırabilecek herhangi bir iş, işlem içinde bıraktırmasın. Bundan dolayı bugüne kadar, bu benim 5 mazbatamı almam hasebiyle milletime hizmet için hak, adalet, hizmet yolundan ayrılmadım, ayrılmayacağımın da tüm Şanlıurfalılara sözünü veriyorum.”

İlk kez memleketinden milletvekili seçilen Tanal’a CHP İl Başkanı Ferhat Karadağ ve diğer teşkilat üyeleri de eşlik etti.