Optimar Araştırma tarafından yapılan son seçim anketinin sonuçları açıklandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ankette zirveye oturdu.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik yapılan ankette ilk sırayı yüzde 36.48 ile Cumhurbaşkanı Erdoğan aldı. İkinci sıradaki Mansur Yavaş yüzde 14.67 oranında oy alırken, hemen arkasındaki Kılıçdaroğlu'nun oy yüzdesi 14.57 oldu. Bu sonuçlarla birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın en yakın rakipleriyle arasındaki fark dikkat çekti.

Anket şirketleri tarafından yapılan araştırmalar hayli ilgi görüyor. Optimar Araştırma da son anketinin sonuçlarını vatandaşlarla paylaştı. Şirket, 12-15 Ağustos'ta Türkiye genelinde 2 bin kişiye hem hangi partiye hem de hangi adaya oy vereceğini sordu.

Aziz Aydınlık’tan Açıklanan Pamuk Fiyatlarına Tepki Aziz Aydınlık’tan Açıklanan Pamuk Fiyatlarına Tepki

ZİRVEDE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VAR

Anketin Cumhurbaşkanlığı ayağında zirveyi yüzde 36.48'lik oy oranıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan aldı. Cumhurbaşkanı'nı sırasıyla yüzde 14.67 ile Mansur Yavaş, yüzde 14.57 ile Kemal Kılıçdaroğlu, yüzde 9.52 ile Selahattin Demirtaş, yüzde 8.30 ile Devlet Bahçeli, yüzde 7.62 ile Meral Akşener, yüzde 3.73 ile de Ekrem İmamoğlu takip etti.