DBP Şanlıurfa’da İl Örgütüne yeni eşbaşkan ve yönetim kurulu ataması, Şanlıurfa Barosu Tahir Elçi Kongre Salonu’nda düzenlenen törenle yapıldı. 

DBP Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz’in katılımıyla  gerçekleştirilen atamada DBP Şanlıurfa İl eşbaşkanları Hidayet Enmek ile Rabiba Aslan oldu.

Yönetim kurulu üyeliklerine ise Ferda Önce,Halil Çay,Mahmut Manas,Hüseyin Turan,Fethi Çevik, İbrahim Kılıç, Menduh Kızgit, Mahmut Polat getirildi.

Emin Özaslan: İnsan Hayatına Verdiğiniz Değer Bu Mu? Emin Özaslan: İnsan Hayatına Verdiğiniz Değer Bu Mu?

Dün gerçekleşen Şanlıurfa’da DBP İl Örgütü atamaı törenine, Özgür Kadın Hareketi (TJA), DBP Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Urfa milletvekilleri Ayşe Sürücü ve Ömer Öcalan, Suruç eski Belediye Eşbaşkanı Hatice Çevik, Urfa Barış Anneleri Meclisi üyeleri, Urfa Emek ve Demokrasi Platformu birleşenleri, eski DBP Urfa il eşbaşkanı ve partililer katıldı.

DBP Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz, atama töreninde yaptığı konuşmada Cudi’ye doğa yürüyüşü yapanlara yapılana müdehaleye dikkat çekerek “Bir kez daha doğayı talan edenler, doğa için yürümek isteyenlere saldırdı. DBP’nin örgütlülüğü kadınları katleden, topluma saldıranlara büyük bir cevaptır.” İfadelerini kullandı.