AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Ali İhsan Delioğlu, DEM Parti ve AK Parti dışında diğer partilerden aday olanların tek amacının AK Parti'nin oylarını aşağı çekip DEM Partisi'nin kazanmasını sağlamak olduğunu iddia etti.

"GEÇMİŞTE DE URFA'DA BU OYUNLAR OYNANDI"

Şanlıurfa'da MHP'yi, Harran'ı ayrı tuttuğunu belirterek konuşmasını sürdüren Delioğlu  "Bu şehirde seçim kazanma ihtimali olan 2 parti var. Biri DEM Parti diğeri AKParti. Bu iki parti dışında Urfa'da seçim kazanma şansı yoktur. Peki bu diğer partilerde aday olanlar neden aday oldular? Seçim kazanamayacaklarını bildikleri halde niye aday oldular? Geçmişte de Urfa'da bu oyunlar oynandı.

"DEM PARTİ'NİN ETKİLİ OLAMADIĞI TEK KÜRT ŞEHİR URFA'DIR "

Bakın o partinin ileri gelenlerden biri şunu söylemişti; Giremediğimiz, etkili olamadığımız tek Kürt şehri Urfa'dır. Ve Urfa ile ilgili gemişte de bu oyunları oynadılar.Ne yaptılar? Ak Parti'nin oyunu eksilterek seçim kazanma yolunu seçtiler. Sosyal medyada ses kayıtları mevcut.

AK PARTİ'DEN AYRILIP DİĞER PARTİLERE GEÇENLER İÇİN BAKIN NE DEDİ?

Diğer partideki aday olanların tek bir amacı var. O da AKParti'nin oylarını aşağı çekip DEM Partisinin kazanmasını sağlamaktır. Tarih bunları not almıştır. Bütün milletimizde bunları zihinlerine yazsın. 31 Mart'ta bunları tarihin siyaset çöplüğüne hep birlikte göndereceğiz.

Bir siyasei hareketin içinde en kıymetli insanlar kimdir biliyormusunuz. Kendilerine talip olduğu halde, aday olmak istediği halde görev verilmediğinde listede yer alamadığı halde ayaklarını sabit tutup davasına sahip çıkanlardır.

Peki bir şey alamayınca diğer yerlere gidenler nedir? Onları da sizin taktirinize bırakıyorum.

"31 MART AKŞAMI CUMHURBAŞKANIMIZIN GÖZÜ KULAĞI URFA'DA OLACAKTIR"

Emin Özaslan: Urfa'yı En İyi Urfalı Yönetir Emin Özaslan: Urfa'yı En İyi Urfalı Yönetir

Cumhurbaşkanımızın 31 Mart akşamında  gözü kulağı tüm Türkiye'de olacak ama hasleten 3-4 ilde olacaktır. Bu 3-4 ilden biri de Şanlıurfa'dır. 31 Mart akşamı Cumhurbaşkanımızın gözü Şanlıurfa'da olacaktır.Bunu bütün samimiyetimle söylüyorum. Sizlerin çalışması ve desteği neticesinde 31 Mart akşamında Cumhurbaşkanımıza buradan selam göndereceğiz."ifadelerini kullandı.

Editör: Urfadasin Haber