Vali Şıldak İletişim Başkanlığı Ve BİK’i Ziyaret Etti. Bakın Neler Dedi? Vali Şıldak İletişim Başkanlığı Ve BİK’i Ziyaret Etti. Bakın Neler Dedi?

Şanlıurfa merkez ilçe ve taşra ilçelerinde muhtarlar bu konu da bilgilendiriliyor, son başvuru tarihinin 28 Temmuz olduğu hatırlatılıyor.
Bu çerçevede Şanlıurfa’nın Birecik İlçesinde kaymakamlık muhtarlarla toplantı yaptı. Birecik kaymakamlığı yaptığı toplantıyla ilgili açıklamasında “Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için var gücümüzle çalışıyoruz.
Kaymakamlığımızın koordinesinde, AFAD yetkililerince ‘’Hak Sahipliği Bilgilendirme Toplantısı” yapılarak muhtarlarımıza süreçle ilgili bilgilendirme yapılmaya devam edildi.
Muhtarlarımızın mahallesinde halâ süreçle ilgili bilgi sahibi olmayan vatandaşlarımızla yakından ilgilenmeleri ve köprü görevinde bulunarak vatandaşlarımızı ilgili kurumlara yönlendirmeleri istendi.
Deprem afetinden dolayı konut, ahır veya iş yeri yıkık ağır veya orta hasarlı olarak tespit edilen vatandaşlarımız mağduriyet yaşamamaları için ‘’Hak Sahipliği’’ başvurusu yapmaları gerekmektedir. Unutmayalım! Son başvuru tarihi: 28 Temmuz 2023
Başvuru Merkezleri Birecik Kaymakamlığı E- Devlet” denildi.