Asrın felaketinin ardından yaralar sarılmaya başlandı... Kahramanmaraş merkezli depremlerin üzerinden 19 gün geçti. Sarsıntı; Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Malatya, Şanlıurfa, Adıyaman Kahramanmaraş, Hatay ve Elazığ'da hissedildi.
Toplamda 11 ilde etkili olan deprem, 43 binin üzerinde can aldı, büyük hasara da yol açtı.

İhtiyaçlar gideriliyor

Geçen zamana rağmen acılar tazeliğini korurken, sahada ise yaraların sarılması için hummalı çalışmalar devam ediyor. Zorlu süreçte yurdun dört bir yanından gönüllüler, devlet-millet işbirliği içinde depremzedelerin ihtiyaçlarını gideriyor.

Yüzlerin gülmesi için mücadele ediliyor

Öte yandan güvenlik güçleri de hem sahada asayişi sağlıyor hem de 7'den 70'e vatandaşların yaralarını sarmak için büyük bir mücadele ortaya koyuyor.

Afet bölgesinden sık sık paylaşılan görüntüler de sosyal medyada gündem oluyor. Kimisi acının ortasında yüzleri güldürürken, kimisi ise yürekleri yeniden dağlıyor.

Küçük kız, polis telsizinden şarkı söyledi

Son olarak paylaşılan bir video, Konya Emniyet Müdürlüğü ekiplerinden. Depremin vurduğu Adıyaman'da devriye gezen ekipler, bölgedeki çocukları görünce aracı durdurdu. Burada depremzede çocuklarla sohbet eden bir memur, kız çocuğuna polis telsizini uzatarak şarkı söylemesini istedi.
 

Editör: Urfadasin Haber