DEVA Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Avukat Ahmet Tüysüz, Kentteki yüksek enflasyon ve İsot fiyatlarının kısa bir video ile kamuoyuna paylaştı.

DEVA Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Avukat Ahmet Tüysüz, yaptığı açıklamada: “Yüksek enflasyon, yakıt, ilaç, tohum ve gübre fiyatlarındaki artış Urfa isotunu da vurdu. Urfa İsotu, dokunanların hem ağzını hem de cebini yakıyor. Gübre, zirai ilaç ve işçilik maliyetlerindeki artışa bir de yüksek enflasyon eklenince sebze fiyatları da uçuşa geçti. Birçok üründe olduğu gibi kurutmalık Urfa biberinin fiyatı cep yakmaya başladı. Hem esnaf hem de vatandaşlar yükselen fiyatlardan şikayetçi. Türkiye de isot ’un en çok üretildiği ve tüketildiği yer olan Şanlıurfa’da esnaf ve halk yükselen biber fiyatlarından mustariptir” dedi.

“DİKKAT ÇEKMEK İÇİN BÖYLE YAPTIK”

Deva Partisi Şanlıurfa İl Başkan Av. Ahmet Tüysüz ve İl Gençlik Politikaları teşkilatı yükselen biber fiyatlarına dikkat çeken açıklamalarda bulundular. Tüysüz ve teşkilat üyeleri, fırına isot atmak isteyen vatandaşlardan vekalet istedi. Tüysüz ve Teşkilat üyeleri yükselen fiyatlara bu şekilde dikkat çekmek istediklerini söyledi.

Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na Urfa’dan Cevap Verecek Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na Urfa’dan Cevap Verecek

Şanlıurfa’daki bir ekmek fırınında açıklama yapan Tüysüz, ‘‘Bu yönetim böyle devam ederse ne çiğ köfte kalır ne de ağzımızın tadı. Dost ACI söyler bizden söylemesi’’ dedi. Biberin de artık sadece zenginlerin yiyebileceği lüks bir gıda maddesi olmaya doğru gittiğini belirten Tüysüz, ‘‘Deva ile Ekonomi düzelecek, Şanlıurfa isotuna kavuşacak’’ ifadelerini kullandı.